TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Nové vázání Fritschi Diamir Eagle

Již na Mnichovském veletrhu ISPO 2009 jste si mohli všimnout nového vázání švýcarské firmy Fritschi – Diamir Eagle, které je po více než dvou letech novinkou v jejich produkci freeride / skialpových vázání. Modelově by vázání Diamir Eagle mělo nahradit již starší model skialpového vázání Diamir Explore. A co nám tato novinka v lyžařském světě přinese prakticky?

Fritschi Diamir Eagle

Pohled na nový Eagle z pera Lou Dawsona: WildSnow.com, Eagle Takes Flight — Fritschi First Look.

Za zmínku stojí zejména nový neotřelý design, který opět nezklamal. Musím říct že dle mého skromného názoru se vázání opravdu povedlo. Podobně jako model Diamir Freeride Plus je laděný do červena, model Diamir Eagle si jako dominantní zvolil barvu zelenou.

Fritschi Diamir Eagle

Technika určitě zaujme vylepšené bezpečnostní vyhazování špičky boty na kluzné podložce. Podobně tomu bylo např. u staré Silvretty, kde identicky vyhazovala pata. Toto je dle výrobce vhodné zejména při jízdě v hlubokém sněhu, kdy by nemělo docházet k nechtěnému vypnutí lyže. Samozřejmě zde je vidět určitý technicky pokrok jak v materiálech, tak v nápadu jak tuto bezpečnostní funkci provést, aby zůstala zachována dlouhá životnost tohoto vázání, která je pověstná.

Fritschi Diamir Eagle

Nově je vyřešený i otočný kloub Eaglu. Bohužel jsem toto vázání nezkoušel ještě fyzicky, jelikož zatím přišly jen vzorky. Nemůžu tedy posoudit výhody či nevýhody tohoto řešení. Jde o to, že špička boty je posazená dál za osou kloubu a chůze by tedy neměla být tak namáhavá.

Fritschi Diamir Eagle

Odpružená pata podobně jako u Diamir Freeride Plus zajišťuje vázání i při extrémně prohnuté lyži. Majitelé starších modelů se jistě setkali s vypínáním při přecházení příkopů a jiných terénních nerovností. Polohovací podpěrná patka je stejná jako u ostatních modelů.

Fritschi Diamir Eagle

Technická data:

Hmotnost: 1720 g / pár
Výška: 39 mm od hrany lyže
Min. šířka lyže: >67 mm
Velikosti: SM / ML / XL
DIN: max. 10

Fritschi Diamir Eagle

Původní článek: http://quill-outdoor.cz/…diamir-eagle
Fórum: Fritschi Eagle – sneak preview

Podobné články

Komentář

 1. Matus - 31. březen 2009, 18:16 #

  Mohli by vyriesit to priserne klapanie Diamiru pri chodzi – potesili by sa nielen kamarati na TLT ale aj lesna zver.

  Najdolezitejsie na novinke je asi posunutie klbu – stare diamiry boli v tomto smere citelne nepohodlne.

  vidim, ze stale lipnu na plne plastovej podpere – podla mna je to slabe miesto, hlavne ten klbik okolo ktoreho sa to otaca.

  Ospravedlnujem sa ze pisem bez diakritiky – mne tie diaveci nikdy nechutili.

 2. Troll - 2. duben 2009, 17:24 #

  No, tak ja nevim, ale „citelne nepohodlne“ je asi dost silne receno… Ten pocit jsem z vazani nikdy nemel. Naopak mi prijde, ze povidani o tom jak je pekne mit kloub pod spickou je spis z dilny marketingu a prakticky to zadne revolucni a velke vyhody neprinasi.

  Plastova podpera – myslim, ze tisice prodanych a stale fungujicich vazani tenhle nazor vyvraci. Davno uz neplati, ze kov musi byt pevnejsi nez plast (byt tomu pocitu rozumim)…

 3. Matus - 6. duben 2009, 15:10 #

  nepohodlie sa ukaze pri prechode zo silvretta alebo tech.

  mne sa ta podpera zlomila, preto jej neverim – ale je pravda ze to asi nie je velmi caste. tech som tiez zlomil 2× :)

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org