TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Zima 2012 v Bosně a Hercegovině na olympijských sjezdovkách

Pro členy Klubu Hedvábná Stezka jsme připravili týden plný lyžování, snowboardingu, sněžnic a poznávání jiné kultury – v Bosně a Hercegovině.

Termín: 24.2.2011 – 4.3.2012

V Bosně a Hercegovině je možné i dnes potkat takovéto cedule
V Bosně a Hercegovině je možné i dnes potkat takovéto cedule

Na co se těšit?

Kromě lyžařských podmínek jako v Alpách (nově zrekonstruované středisko JAHORINA nabízí 25 km výborně upravených sjezdovek, propojených vleky v n.v. 1400 – 1900m. K dispozici máte 2 zcela nové šestisedačkové lanovky Leitner, 3 dvousedačky a 3 pomy. Můžete se těšit na alpské lyžování a snowboardování na upravených tratích.

Olympijské lyžařské středisko Bjelašnica
Olympijské lyžařské středisko Bjelašnica

Milovníci FREE RIDE jízd v krásné přírodě si zde rovněž přijdou na své. Přímo u lyžařských svahů na Vás čeká občerstvení a posezení k opalování, u kterých budete obslouženi dokonale připravenými jídly na grilu s velkým výběrem teplých i studených nápojů), dále budou pro zájemce výlety na sněžnicích po okolí, lavinový kurz, prohlídka Sarajeva, společné degustace místních pálenek a ochutnávka nočního života. Po celou dobu bude s námi průvodce a znalec místní oblasti.

Ubytování: apartmány pro 4 osoby v blízkosti svahu, vlastní sociální zařízení, kuchyně.

Stravování: možnost vlastního vaření, ceny potravin levnější než v ČR, možnost každodenního nákupu. Stejně tak bude často možné zajít do restaurace na dobré a levné jídlo. Základem bosenské kuchyně je maso, které je obsažené v drtivé většině jídel. Nejčastější je hovězí a jehněčí, vepřové jedí pouze křesťané, muslimové ne. Většina jídel se vaří ve vodě nebo vývaru a jsou lehká. Téměř se nepoužívají omáčky, pouze přírodní šťáva z vařené zeleniny a masa. Zdejší kuchyně je výrazně ovlivněná tureckými, řeckými i dalšími středomořskými kuchyněmi.

Cena 7000 Kč (ubytování na 7 nocí, doprava do Sarajeva, doprava po okolí, služby průvodce, výlety na sněžnicích, školení pohybu na sněhu – lavinové školení, degustace místních pálenek).

Cena skipasu cca 15 EU za den, pokud se nad námi místní smilují a uznají naše sdružení za lyžařské, výrazné slevy cca 30% na skipasy.

Předběžné přihlášky na email: pavel.pichler(@)h­edvabnastezka­.cz do 20. 1. 2012.

Oficiální pozvánka: Zima v Bosně a Hercegovině na olympijských sjezdovkách

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org