TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Nové lyže Movement na sezonu 2009-2010

Švýcarskou lyžařskou firmu Movement není třeba většině skialpinistů a freeriderů představovat, neboť její lyže Movement Skis jsou už dávno proslulé. Zatímco internetové stránky nabízejí přehled lyží na sezonu 2008–2009, v tištěném katalogu jsou už lyže na nadcházející zimu.

Internetové stránky Movement nabízejí stále lyže sezony 2008–2009
Internetové stránky Movement nabízejí stále lyže sezony 2008–2009

Při zběžném prolistování katalogem je jasné, že mé oblíbené lyže Movement Demon Flame, které jsem si pořídil v dubnu 2008 – V Pyrenejích pořízeny nové lyže Movement Demon Flame – jsou už nenávratně ztracené. S novou sezonou je připraveno deset modelů úplně nových lyží, zatímco u zbývajícíh byl výrazně pozměněno grafické zpracování a ke změnám došlo i v konstrukci ly­že.

Loňský model Movement Iki byl celý zelený
Loňský model Movement Iki byl celý zelený

V lyžích Movement se podle modelu a jeho zaměření vyskytuje šest různých konstrukcí s dřevěným jádrem. Rozhodně mezi Movementy nenajdete nějakou pěnovku. Většina lyží má velmi povedené grafické zpracování, kterým se je možné snadno odlišit od standardu.

Titulní stránka katalogu lyží Movement na zimu 2009–2010
Titulní stránka katalogu lyží Movement na zimu 2009–2010

Jelikož mě zajímá převážně skialp a minimálně sjezdovky, v katalogu jsem prohlížel pouze lyže s poměrem volný terén – upravená sjezdovka 80:20 až 90:10. Mezi nimi vypadla pro mě jako nejlepší dvojice Movement IKI a Movement Red Apple 74. Vyhrály to Movement IKI, které jsem měl možnost prakticky vyzkoušet s novým vázáním Diamir Eagle na skialpinistickém výletu na Kamčatku (Skialpinistická Kamčatka 2009 – přehled výsledků a ohlasů). Brzy by se mělo objevit shrnutí prvních zkušeností s Movement Iki 2009–2010 po 12ti lyžařských dnech na Kamčatce.

Loňský model Movement Iki byl celý zelený
Katalog Movement je plný jablek

Těžkotonážní borci s vázáním Marker Duke (více na 2000 výškových metrů s vázáním Marker Duke 16 na Kamčatce), kteří potřebují mít pod botou prkno široké 100–200 milimetrů, budou možná trochu zklamáni, neboť v nabídce lyží Movement jsou jenom čtyři modely v šířkách pod botou od 102 do 125 milimetrů.

Konstrukce lyží v podání Movementu
Konstrukce lyží v podání Movementu

Normální lyžníci s požadavky na vynikající lyže pro skialpinismus nebo freeride si ze široké nabídky bez problémů vyberou. Ve zvláštní kategorii jsou potom čtyři modely lyží speciálně určené pro zástupkyně něžného pohlaví.

Movement Iki 2009–2010
Movement Iki 2009–2010

Něco na závěr

Lyže Movement po dosavadních praktických a náročných zkušenostech s modely Movement Demon Flame a Movement Iki vřele doporučuji jako ideální lyže pro skialpnismus a freeride.

Movement Přehled všech modelů lyží na následující zimu
Přehled všech modelů lyží na následující zimu

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg