TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Tragické laviny v Chile a Argentině - Andreas Fransson, J.P. Auclair a Liz Daley

Pondělí 29. září se zapíše černým písmem do mysli všech, kteří se jakkoliv zajímají o skialpinismus, freeride, extrémní lyžování, snowboard a splitboard, neboť po lavině v Himalájích – Tragédie skialpinistické expedice Dynafit Double 8 kousek pod vrcholem Shisha Pangma (8013 m), kde zahynuli členové skialpinistické expedice Dynafit Double 8 Andrea Zambaldi (32) a Sebastian Haag (36), neštěstí pokračovala v Jižní Americe.

Rest in Peace and Ride In Paradise: Shisha Pangma - Andrea Zambaldi a Sebastian Haag, Monte San Lorenzo - Andreas Fransson a J.P. Auclair, Cerro Vespignani - Liz Daley
Rest in Peace and Ride In Paradise: Shisha Pangma – Andrea Zambaldi a Sebastian Haag, Monte San Lorenzo – Andreas Fransson a J.P. Auclair, Cerro Vespignani – Liz Daley, kompozice připravena Ondrou Švihálkem (CLICK TO ENLARGE)

Fransson s Auclairem stoupali žlabem nahor na Monte San Lorenzo (3706 m) v Patagonii. Byli přibližně ve dvou třetinách výstupu, když se vysoko nad nimi uvolnila samovolná lavina, která je smetla 700 metrů dolů na ledovec plný trhlin.

Happy Winter from Bjarne Salén on Vimeo.

Další lavina spadla na svazích argentinského kopce Cerro Vespignani (2146 m) v oblasti Fitz Roy. Lavina strhla americkou splitboardistku Liz Daley a nesla ji asi 200 metrů. Bohužel, pád laviny nepřežila.

Podrobnosti k oběma pondělním neštestím jsou na: Další lavinová tragédie extrémních lyžařů – v Patagonii.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg