TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Krásy bulharských hor v sedle kola s CK Alpina - video

Bulharsko je země provoněná červeným proslaveným vínem z Melníku, chutná po čerstvých salátech, které místní jedí ve velké míře a lahodí oku stejně jako desítky jezer rozesetých po pohořích Rila, Pirin a Rodopy. To vše je k vidění na zájezdu CK Alpina – Bulharské hory na kole, který jsem absolvovala v červnu 2016.

Takto jsem viděla Rilská jezera
Takto jsem viděla Rilská jezera

Zájezd do Bulharska je neuvěřitelně nabitý. Ukázal nám ty nejhezčí kouty. Když jsem si před odjezdem o této zemi zjišťovala podrobnosti, tak jsem si říkala: „škoda, že neuvidíme vše“, ovšem zájezd obsáhl opravdu velké množství bulharských krás – od pyramid v Melníku nebo Strobu, přes Rilská jezera, nejvyšší horu Bulharska Musalu, nebo úžasně opravený Rilský monastýr s nekonečným ševelením mnichů při jejich modlitbách.

Zájezd do Bulharska s Alpinou dává ochutnat tuto zemi po všech stránkách – bydleli jsme navíc v turistických destinacích, která jsou známá hlavně v zimě. Takže jsme měli možnost vyzkoušet odlehlé hospůdky i pravé turistické zázemí.

Trojice průvodců na nejvyšší hoře - Musala
Trojice průvodců na nejvyšší hoře – Musala

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg