TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Pozvánka na Ropákův zimní vysokotatranský memoriál 2016

Konec prosince 2016 se opět budeme pohybovat ve Vysokých Tatrách, když byla předem vybrána Zbojnická chata (1960 m) se svými povedenými terény na skialp a lezení. V rámci Ropákova zimního memoriálu budeme na chatě a v jejím okolí ve dnech 26. až 30. prosince 2016.

Ropák v závěru Velké Studené doliny ve Vysokých Tatrách 2011
Ropák v závěru Velké Studené doliny ve Vysokých Tatrách 2011

Proč je tradiční povánoční a předsilvestrovský zimní sraz od roku 2016 přejmenován na Ropákův zimní memoriál? Je to na připomenutí Romana „Ropáka“ Tyla, který zahynul v lavině v Rakousku na začátku února 2016. Za posledních deset let se stal víceméně inventářem povánočních tatranských výjezdů, když byl vždy jedním z prvních přihlášených.

Kamzíci se dívají na moře...
Kamzíci se dívají na moře…

"Pro Ropáka nebyly žádné hory malé. Spolulezce verboval a neúnavně propojoval ze všech koutů republiky, galantně opomínaje fakt, že mnozí lezou mizerně, šlapou pomalu a neudělají pořádný oblouk, hlavně aby byla na výletě dobrá karma. Když poslední dobou hlásil, že přijde s prdem, znamenalo to, že do skal povleče i malého Ríšu. Do hor Ropáka i naposledy provázel nejlepší ledovcový pes Čenda.

Už neuslyšíme jeho vtípky, poznámky a komentáře při každoročních povánočních skialpovo-lezeckých výletech do Vysokých Tater, kde ač patřil do horolezeckého oddílu Horyinfo.cz, tak se stal „inventářem“ také ve 155 HO Vsetín. Stejně tak mohl být Ropák inventářem v jakémkoliv jiném horolezeckém oddílu, protože svým přístupem k životu, přátelským chováním a vyzařovanou energií snadno a bezprostředně dokázal kamkoliv rychle zapadnout. Už spolu neposedíme při hodnocení uplynulého dne v tatranské chatě, balkánské hospodě nebo ve stanu postaveném daleko a vysoko od civilizace na sněhu."

Ropák pózuje před jedním ze skialpových sjezdů ve Velké Studené dolině
Ropák pózuje před jedním ze skialpových sjezdů ve Velké Studené dolině

Ropákův zimní vysokotatranský memoriál je určen pro členy 155. horolezeckého oddílu Vsetín, sekci Tradičního skialpinismu Českého horolezeckého svazu a spřátelené lezce a skialpinisty. Pro plnohodnotné přihlášení je nutné kromě uvedení svých údajů také zaplatit zálohu převodem na účet (VS jméno a rok narození) nebo v hotovosti odevzdat Hřibovi. Pro motivaci k výletu – takto to vypadalo před pár lety Skialpový a lezecký konec roku 2011 na Zbojnické chatě ve Vysokých Tatrách, 26.-30. prosince.

Vysoko nad Velkou Studenou dolinou - Bruder a Ropák
Vysoko nad Velkou Studenou dolinou – Bruder a Ropák

Co udělat? Přihláška Ropákův memoriál 2016 na ZbojnickéChatě pri Zelenom plese

Přehled přihlášených: Ropákův memoriál na Zbojnické chatě 2016 – přihlášení

Ropák ve Velké Studené dolině v roce 2011
Ropák ve Velké Studené dolině v roce 2011

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org