TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Zahájení běžkařské sezóny na Pustevnách 3. prosince 2016

Na začátku prosince byly ve vyšších partiích českých a moravských hor výjimečně dobré podmínky na běžky. Po předchozím silném sněžení byla výška sněhu např. na Pustevnách od 40 cm až po více než jeden metr v návějích.V sobotu dopoledne 3. prosince vyjeli na Pustevny.

První lyžařka za mnou
První lyžařka za mnou

V sobotu dopoledne jsme jeli přes Valašské Meziříčí a Rožnov k odbočce na Pustevny u motelu Zavadilka. Celou dobu na nás svítili slunce, ale bohužel jsme zároveň viděli, že hřeben Radhošťského masívu je zahalen v mlze. Sníh na cestě začal hned u Zavadilky a se stoupající nadmořskou výškou jej také výrazně příbývalo.

Dalši lyžařky kus od Pusteven
Dalši lyžařky kus od Pusteven

První legrace nastala na parkovišti na Pustevnách, kde nějaká řidička s ostravskou SPZ s Octavií s pohonem na všechna kola vyjela nahoru na letních gumách, ale už nedokázala vjet na parkoviště. Je neuvěřitelné, že nejenom, že neměla zimní gumy, ale ani řetězy. Přitom dole hluboko pod kopcem je značkami uvedeno, co patří k výbavě auta pro zimní výjezd na Pustevny.

Jen hluboký sníh a stromy obsypané sněhem všude okolo
Jen hluboký sníh a stromy obsypané sněhem všude okolo

Vytáhli jsme běžky a v sedel je nasadili. Viditelnost byla díky mlze zanedbatelná. Zatímco všichni běžkaři vyrazili do mlhy směrem na Radhošť, naše rodinná čtveřice vhodně zvolila hluboký sníh na druhou stranu. Tj. přes Tanečnici směrem na Čertův Mlýn. Na běžkách jsme tady byli úplně sami, před námi prošli jen 2–3 pěšáci (alespoň podle stop).

Oblast návějí nebyla na běžkách nejpříjemnější
Oblast návějí nebyla na běžkách nejpříjemnější

Dětem to při prvních běžkách sezóny 2016–2017 nešlo nejlépe, takže každou chvíli se blíže seznamovali s hlubokým krásným sněhem. Mezi Tanečnicí (1084 m) a Čertovým Mlýnem (1206 m) jsme to kvůli velkým návějím otočili a vrátili se zpátky na Pustevny. Běžkařský výlet byl sice velmi krátký, ale šlo jen o to, aby se děti rozjezdily.

Jeden z mnoha pádů...
Jeden z mnoha pádů…

Na Pustevnách mlha...
Na Pustevnách mlha…

Podobné články

Komentář

  1. Lukáš - 6. prosinec 2016, 09:14 #

    je vidět že to holky bavilo.. já byl v neděli tiež na bežky a včera na skialpech na Kněhyni a je už plně sjízdná!!:)

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
kansas-160x600.jpg
ladiran-160x600.jpg