TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

V novém českém filmu z Britské Kolumbie je spousta prašanu

Film FREE WILL pochází od několika českých kamarádů, kteří opustili středoevropskou snowparkovou scénu a odešli lyžovat prašan do kanadské Britské Kolumbie. Konkrétně do malého, nicméně pro freeridovou scénu velmi slavného městečka Revelstoke. Zde se dvě sezony seznamovali s místním terénem a místními lyžaři, se kterými trávili hodně času jak na lyžích, tak mimo ně.

FREE WILL – Ski Film od ALTERNATIVA MEDIA na Vimeo.

Film polemizuje o lyžování ve volném terénu, poukazuje na jeho krásu a staví jej do kontrastu s lyžováním uvnitř lyžařských středisek. Autorem tohoto snímku je Jakub Piňos, kterému s lyžováním i natáčením z české strany pomáhal Jakub Steklý, Jonáš Kobr, Marek Wlazel či Jirka Malich.

Free Will české video
Free Will české video

Na film byla na podzim vytvořena minutová videoupoutávka, na kterou se nyní můžete podívat. Zalíbí-li se vám, můžete si celý film pořídit za symbolických 5 dolarů a podpořit tak malou českou filmovou produkci (ALTERNATIVA MEDIA). Věříme, že vás film nezklame. Film bude také dostupný na českých a slovenských festivalech v průběhu roku 2018.

Podobné články

Komentář

  1. Tomas - 20. leden 2018, 21:45 #

    Prašan se v naších zem. šířkách musí umět hledat a spoustu času sedět nad meteo předpovědi. Proč jezdit tak daleko, zítra během dne spadne 30–40 cm sněhu( to nepočítám včerejšek a zítřek),vše v pásmu sněžení jak roky před tím, nejvíc v severních vých Alpách, od Lackenhofu-Oetscher přes Ennstálské Alpy, Haller Mauern, a Totes Gebirge a Dachsteinem konče.

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org