TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Na 61. horolezeckém srazu na Čertových skalách byl i triatlon

V sobotu 1. září 2018 proběhl tradiční 61. sraz horolezců pod Čertovými skalami. Jeho součástí byl i pátý ročník horolezeckého triatlonu sestávajícího z plavání, jízdy na kole a lezení. Triatlonu počasí přálo, pršet začalo až odpoledne.

Ředitel závodu Hřib uděluje pokyny před zahájením
Ředitel závodu Hřib uděluje pokyny před zahájením

Horolezecký triatlon má už dlouhou tradici a po úvodním ročníku, který začínal na přehradě Bystřička, se úvodní plavecká disciplína přesunula ke štěrkovišti Balaton u Nového Hrozenkova. Mužské, ženské a smíšené dvojice se po brzké ranní registraci postavily na pomyslnou startovní čáru na břehu Balatonu před devátou hodinou ráno.

Přípravy na triatlon jsou v plném proudu
Přípravy na triatlon jsou v plném proudu

Po odstartování v devět hodin ráno zvolili závodníci svůj osobitý plavecký styl pro přeplavání vyznačené vzdálenosti 200 metrů. Jedna ze zúčastněných smíšených dvojic vzala úvodní disciplínu poněkud adamitsky, protože si nechtěla namočit jakýkoliv kus oblečení. Plavce jistili z nafukovací lodě zodpovědní záchranáři.

Zajišťovací tým odjíždí do středu Balatonu
Zajišťovací tým odjíždí do středu Balatonu

Po plavání se všichni převlékli do cyklistického nebo pracovního oblečení a vyrazili na kolech po cyklostezce Bečva směrem na Vsetín. Jelikož je to od Nového Hrozenkova stále mírně z kopečka, dosahovali závodníci vysoké průměrné rychlosti. A to až do Huslenek, kde odbočili do bočního údolí směrem na Zděchov. Zpočátku mírné stoupání po asfaltu přeslo ve Zděchově do strmějšího a rozbitého lesního terénu, takže došlo i na tlačení kol.

Před startem horolezeckého triatlonu u Balatonu
Před startem horolezeckého triatlonu u Balatonu

Na hřebenu mezi Zděchovem, Lidečkem a Pustevnami odbočili závodníci prudce doprava u rozcestníku Skaličí a rychlým sjezdem údolím Pulčínského potoka zamířili do údolí. Pozor si museli dávat jenom při napojení sjezdu na hlavní silnici č. 57, po níž jim zbývalo jen posledních asi 400 metrů do místa depa a zároveň 61. srazu horolezců pod Čertovými skalami.

Doplaváno - rychle do depa ke kolu
Doplaváno – rychle do depa ke kolu

Časově a fyzicky nejnáročnější disciplínou bylo lezení na Čertových skalách, kde museli účastníci nalézt cesty v celkovém součtu obtížnosti 61. Podmínkou přitom bylo, že nesmí opakovat stejnou cestu. V mužské kategorii zvítězila dvojice Rostislav Vilém a Daniel Vraj. Ženy vyhrály Kateřina Šenkeříková s Eliškou Trčálkovou a v kategorii mixů se na prvním místě umístili Václav Opletal s Adélou Foltýnovou.

Osušit, převléct se a rychle na kolo
Osušit, převléct se a rychle na kolo

Odpoledne se postupně začali sjíždět lezci z okolí a triatlon se pomalu přehoupl ve sraz pod Čerťákama. Tradiční program srazu obohatil křest nového vydání průvodce na skály pro Východní Moravu od Vladimíra Skýpaly a Vladimíra Wolfa.

Čertovy skály u Lidečka
Čertovy skály u Lidečka

Sraz nezkazily ani přeháňky, účast kvůli nim sice nebyla rekordní, ale přesto se sešla spousta dobrých lezců, kteří se třeba i dlouho neviděli a zatímco si u opékání špekáčků mohli pokecat, jejich ratolesti si spolu mohli zahrát například fotbálek nebo různé další hry pro zabavení.

Závodníci lezou o sto šest
Závodníci lezou o sto šest

Vítězné dvoučlenné týmy
Vítězné dvoučlenné týmy

Po ukončení triatlonu trochu zapršelo
Po ukončení triatlonu trochu zapršelo

Po náročných výkonech přišlo na řadu také adekvátní občerstvení
Po náročných výkonech přišlo na řadu také adekvátní občerstvení

Večerní zábava při kytarách a zpěvu
Večerní zábava při kytarách a zpěvu

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg