TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

První Kurz horské medicíny pro horolezce začíná na Jizerce v září 2018

V sobotu 8. září 2018 začíná v malebné osadě Jizerka další Kurz horské medicíny. Po předchozích ročnících, které byly výhradně určené pro lékaře nebo záchranáře s praxí, je tento kurz zaměřen na horolezce, organizátory expedic a všechny, kdo se pohybují v horském prostředí.

V České republice se Kurz horské medicíny pro horolezce pořádá ve spolupráci s Leteckou záchrannou službou Libereckého kraje
V České republice se Kurz horské medicíny pro horolezce pořádá ve spolupráci s Leteckou záchrannou službou Libereckého kraje

První Kurz horské medicíny pro horolezce je rozdělen do dvou částí. Základní část probíhá v osadě Jizerka v Jizerských horách a blízkém okolí. Zimní program Kurzu horské medicíny pro horolezce se bude konat ve francouzských Alpách v březnu 2019.

Francouzská část Kurzu horské medicíny je v Avoriaz
Francouzská část Kurzu horské medicíny je v Avoriaz

Účastníci jsou většinou horští záchranáři, průvodci, instruktoři nebo aktivní alpinisté, kteří mívají v horách zodpovědnost za druhé. Kurz horské medicíny® pod vedením MUDr. Kristiny Höschlové doposud úspěšně absolvovalo 36 českých i zahraničních lékařů, popř. profesionálních záchranářů. Mezi úspěšnými účastníky byl i lékař z Nového Zélandu Lékařští absolventi tak získali diplom horské medicíny uznaný mezinárodními společnostmi UIAA (Union internationale des associations d'alpinisme), ICAR (International Comission for Alpine Rescue) a ISMM (International Society for Mountain Medicine).

Nácvik zimní záchrany v rámci Kurzu horské medicíny
Nácvik zimní záchrany v rámci Kurzu horské medicíny

Kurz pro horolezceje veden převážně formou praktického výcviku. Ve čtyřech základních modulech se účastníci vyškolí v aspektech vysokohorské a expediční medicíny, v záchraně zraněných v nedostupném terénu, v záchraně podchlazených, lavinových obětí či primární péči o omrzliny.

Zimní záchrana ve francouzských Alpách
Zimní záchrana ve francouzských Alpách

Součástí kurzu je stáž na letecké záchranné službě, instruktoři kurzu jsou lékaři a záchranáři diplomovaní specializací horské medicíny. Výcvik probíhá ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje a Horskou službou České republiky.

První část Kurzu horské medicíny pro horolezce je v osadě Jizerka
První část Kurzu horské medicíny pro horolezce je v osadě Jizerka

Z Kurzu horské medicíny na Jizerce:

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org