TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

VIDEO - Československý firnový memoriál v květnovém Norsku 2018

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Tradiční československé setkání zaměřené na ukončení skialpové sezóny. Tam kde lyžařská sezóna nikdy nekončí, je třeba oddělit starou od nové a tu právě skončenou pořádně zrekapitulovat uprostřed nejvyšších skandinávských hor Jotunheimen a Hurrungane.

Květnový skialp v Jotunheimenu
Květnový skialp v Jotunheimenu

„Tento ročník i s warmupem, co se týče počasí a sněhových podmínek, vyšel na jedničku. Jak říká klasik “too much sun, too many snowboarders and the hot chockolate was too hot”. Konečně se opravdu jednalo o pravý “firnový” memoriál. I přes to, že se nepovedly všechny naplánované strmější sjezdy, za mě můžu říci, že od nultého ročníku tu takové podmínky nebyly. Proto byl tento ročník slabší na noční rekapitulování a spát se chodilo standardně už o půlnoci, aby se v 8 hodin ráno mohlo vyjíždět z basecampu. Co den to “bluebird” a tak jsme na lyžích trávili 10–12 hodin denně a stihlo se více sjezdů, ale i více piv na vrcholech,„ přidává ředitel memoriálu Martin "Kulda“ Kulíšek.

Memorial WarmUp 2018 od Kulda na Vimeo.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg