TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Mezinárodní kurz horské medicíny začíná na Jizerce 5. září 2020

Mezinárodní kurz horské medicíny je opět tady. Ve dnech 5.-13. 9. 2020 se v horské osadě Jizerka v Jizerských horách sejdou lékaři, záchranáři a nadšenci horské medicíny. 4. ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny tentokrát hostí 23 účastníků z šesti zemí světa, a sice 15 zdravotnických profesionálů a 8 horolezců, horských instruktorů či průvodců.

Kurz pro lékaře je diplomovaný mezinárodně platným DiMM (Diploma in Mountain Medicine) uznaným asociacemi ICAR, UIAA a ISMM. Organizátorem a garantem Kurzu je MUDr. Kristina Höschlová.

Kurz se skládá ze dvou týdenních částí (září 2020 a březen 2021) a denního výcviku ve vrtulníkovém středisku v Bad Tölz.

Kurz probíhá v úzké spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje, Horskou službou České republiky, leteckou společností DSA a společností Singing Rock.

Kurz horské medicíny zahrnuje i vrtulníkový výcvik
Kurz horské medicíny zahrnuje i vrtulníkový výc­vik

Tým erudovaných lékařů a záchranářů pod vedením MUDr. Kristiny Höschlové připravil další ročník Kurzu horské medicíny pro lékaře na rok 2020. Hlavní novinkou je, že se jej mohou zúčastnit i nezdravotničtí zájemci z řad horolezců, vysokohorských turistů a obecně všech, které zajímají zdravotní aspekty pohybu v horách.

Kurz probíhá v anglickém jazyce, je podpořen lékařskými komisemi ISMM/ICAR/UIAA a nezdravotnickým účastníkům je navíc nabídnuta mimořádná cena. Podrobnosti jsou na www.KurzHorskeMediciny.cz.

V roce 2020 pořádáme Mezinárodní kurz horské medicíny pro lékaře, který je uznaný lékařskými komisemi společností ISMM/ICAR/UIAA a certifikovaný diplomem „DiMM“.
Je nám velkým potěšením účast na tomto Kurzu nabídnout i nezdravotnickým zájemcům za následujícího režimu:

  • Nezdravotničtí účastníci se mohou zapojit do celého programu Kurzu včetně vrtulníkových výcviků
  • Nebude vyžadována závěrečná zkouška, která je určena pro zdravotníky
  • Nezdravotničtí absolventi Kurzu obdrží certifikát označený „supported by ISMM and ICAR/UIAA MedCom“

International MOUNTAIN MEDICINE course in the Czech Republic od Kurz horské medicíny na Vimeo.

V posledních letech značně vzrostl počet vyznavačů adrenalinových sportů a aktivit v horském prostředí. Se vzrůstajícím počtem cestovatelů do vysokohorských oblastí a zároveň s jejich proměnlivou zdravotní kondicí se zvyšuje počet úrazů i onemocnění spojených s pobytem v horách.

Lidé, kteří často v horách pobývají, se tak stále častěji stávají svědky naléhavých stavů a jsou vystavováni zodpovědnosti za poskytnutí první pomoci a organizaci záchrany. Proto vzrůstá potřeba jejich vzdělání v záchranářství a horské medicíně.

Některé výstupy z předchozích ročníků Kurzů horské medicíny:

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org