TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Prosluněná a prašanová Itálie – Foppolo 2010

V našich končinách je to se sněhem všelijaké, tak jsme před nedávnem začali pošilhávat po výletu do hor vyšších, a hlavně s větším množstvím sněhu. Volba padla na Itálii, hlavně kvůli cenové dostupnosti ubytování, množství sněhu a levnému vínu. Středisko Foppolo, které leží nad Bergamem, nikdo z nás neznal, ale Google Earth sliboval fajn poježdění. Nezbývalo než, v termínu 6. až 13. února 2010 vyrazit na jih.

Jeden z mnoha a mnoha sjezdů – Čertík
Jeden z mnoha a mnoha sjezdů – Čertík

Z Rožnova vyrážíme kolem 3 ráno s Chuckiem, v Jablůnce a Brně ještě doplňujeme osazenstvo auta o slečny a pokračujeme přes Rakousko a Itálii k cíli. Cesta v klidu, jen v Rakousku kolem města Graz hustě sněží a všechno zůstává neuklizené na dálnici. Octávka je nicméně tank, takže v podvečer přijíždíme do Foppola. Ubytování odpovídá ceně a velice rychle jej přejmenováváme na doupě, popřípadě noru. Výhled do betonové zdi nevadí, v okolí je čerstvý prašan a na nebi hvězdy.

Foppolo
Foppolo

První den na svahu je slunečná neděle, a tím pádem tady mraky místních. Chvíle ježdění na sjezdovce, poté prašan v okolí. Už je dost rozježděný, ale vlastní stopu si člověk stále najde. Na pásech si dáváme malou procházku k vrcholku Montebello, pak sjezd těžknoucím prašanem zpět. Klára bojuje s lyžemi a nadává, Veronika s námi nahoru nejde z důvodu absence skialp lyží. S Chuckiem nám nezbývá než doufat, že nám naše freeride výlety mimo upravenou pistu odpustí, nebo budou jezdit s námi. Na závěr dne si ještě dáváme neprojetý sjezd od lanovky do údolí, ale brzy zjišťujeme, proč je neprojetý. Za takové držkopády by se nemuseli stydět ani v dobré grotesce.

Chuckie v jízdě
Chuckie v jízdě

Ráno opět azuro, tak jedeme na svah do střediska San Simone, které je s Foppolem propojeno skibusem. A jelikož je pracovní den, nikde není ani noha. Sjezdovka neprojetá, svahy kolem taky. Broušení sjezdovek střídáme s užíváním si hlubokého prašanu a terénů pro freeride jako stvořených. Pouze lavinovka není asi úplně příznivá, protože se nám daří vysypat několik menších sněhových splazů.

Montebello
Montebello

Další dny střídáme obě střediska, počasí se drží a až předposlední den se zatahuje a padá prašan. To už chytá euforie úplně všechny, nic není urolbováno a všude je snížek jako šlehačka. I Klára, která na začátku týdne vyhrožovala, že s lyžemi sekne a vrátí se na SNB, výská nadšením a ze sjezdovky nás pak vyhání až tma.

Poslední ježdění je pak úplnou baladou na sníh a počasí, šlehačka na svazích vydržela, vysvitlo slunce a lidi opět žádní. Jezdíme si jednu linku za druhou a vše v čerstvém, nikým neprojetém prašanu. Zakončení jak má být!

Prašanové orgie
Prašanové orgie

Cestu domů volíme přes Mnichov a Prahu a tato varianta nám přijde příjemnější, byť je delší. Aspoň vysazujeme Veroniku v Praze před domem a v noci přijíždíme domů. S Chuckiem se ještě shodujeme, že je nutné výlet zapít a tak ve dvě ráno sedíme u whiskey a kecáme. Krásně oslavený „svátek“ svatého Valentýna…

Foppolo – San Simone

Klára a začátky v hlubokém sněhu
Klára a začátky v hlubokém sněhu

Prašanu byla opravdu dostatek
Prašanu byla opravdu dostatek

Ne vždy se všechno povede
Ne vždy se všechno povede

Chuckie na vrcholku Montebello
Chuckie na vrcholku Montebello

Foppolo
Foppolo

Foppolo
Foppolo

Mill, www.mill.cz
Mill, www.mill.cz

Mill, www.mill.cz
Mill, www.mill.cz

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg