TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Skialpinistické omrzliny z Kamčatky a praktické zkušenosti s nimi

Tento článek byl sepsán na základě praktických zkušeností s omrzlinami. Autor si prošel všemi fázemi tohoto záludného poranění – od omrznutí, přes euforii že to nic není, přes bolesti a strach z doporučované amputace, přes zdlouhavá hojení a komplikace s tím spojené až po „konečné“ úspěšné vyhojení.

Motto: „Zážitek nemusí být pozitivní, stačí když je dostatečně intenzivní“ (…pronesl kdosi ve skalách)

Kamčatka 2012, skialpinistická expedice HO Tigi-Shu Praha

Ještě naposledy koukám na Snow-forecast.com pro oblast Ključevské, wind-chill jde ve vrcholových partiích přes 40 pod nulou, „tak to se máme na co těšit…konečně zima“. O pár dní později… lezu do bivaku, tahám nohu z boty, prsty tvrdé jako šutr, jsou divně šedé a při snaze o sebemenší pohyb v kloubech zlověstně křupe. „á sakra, omrzly mi hnáty… a docela dost, co tady s teď tím?…“ říkám si a začínám přemýšlet jak se k tomu zachovat a jak s tím dále více než týden fungovat.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org