TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Oblast Presanelly na skialpech v polovině května

S přibývajícími dny v kalendáři jsme se někteří rozhodli rozloučit se skialpinistickou sezónou 2013/2014 posledním výšlapem v Alpách. Na základě týden starých doporučení vše skončilo výletem do Italských Dolomit – oblast Trentina – Presanella v ne příliš početné skupině ve složení palič, Adam a Bruder starší.

Téměř jarní lyžovačka - Žiarská dolina únor 2014

Když Vám kamarádi řeknou, že se bude zapíjet narození dvojčat v Liptovském Mikuláši, následně posunou odjezd z pátku odpoledne na sobotu, co uděláte? Vzpomenete si, kde jste byli minulý týden (Skialpinistický kurz s Hedvábnou stezkou v Západních Tatrách – slunce, mráz a kosovka). První únorový víkend jsme tak byli opět v Žiarské dolině.

Ještě zasněžená Lysá Hora (1323 m)

Jelikož se mi málokdy chce (spíše samosebou nechce), tak sem tam hodím článek s nějakým tím zpožděním. A po Paličově článku (Konec skialp a telemarkové sezony v Beskydech 14. dubna 2013) a jeho zmínkách, že kdesi byl i sníh a dalo se po něm chodit přidávám tímto krátký textík s fotkami, jak to letošní zimu na Lysé vypadalo.

Telemarkové - Skialpové cvičení na Poludňovém Grúni

Podařilo se nám s bratem doslova ukořistit neděli 17. března 2013 a zatímco palič posledním dnem uzavíral lavinový kurz na chatě pod Chlebom jsme se vydali na Malou Fatru s cílem, že já vyzkouším telemarkové obloučky, Libor si přitom fajně zalyžuje a omrkneme, jak to paličovi na kurzu šlo. Nakonec vše proběhlo trošinku jinak.

Beskydský Smrk v husté mlze v sobotu 16. února

Po dlouhých vyjednávání, kdo může, kdo ne, kdo má nějakou „výmluvu“ a koho nakonec pustí družka jsme vyrazili v sobotu ve složení – Mira z Kelča, Mira teď už z Valmezu a Bruder – starší na malý skialpový výlet. Po příjezdu do Ostravice a chvilkové rozepři, či se vydat na Lysou Horu nebo omrknout raději Smrk, vyhrála druhá varianta.

Lysá Hora - Smrk, Smrk, Smrk, Smrk, Smrk – Lysá Hora v zimě 2012

Podle názvu článku by se dalo soudit, že je to usmrkávání mezi výlety na Lysou Horu, ale realita je trochu jiná. Díky tomu, že napadl koncem ledna 2012 trochu sníh i u nás v Beskydech jsme s mladším bruderem vyrazili hned jak nám čas dovolil na krásné dva kopečky – Lysou Horu (1323 m) a Smrk (1276 m). Sice nejdříve jsme to zkusili na nejbližším kopci Kněhyni (1256 m), ale prodírat se mezi hustými stromky cestou z Pusteven nás bavilo jen jeden den.

Má spojení telemark a pevná pata smysl?

Nebo-li oplatí se něco podobného vyrobit pro lyžaře, který preferuje střídání stylů jízdy a může tedy pro své kratochvíle využívat jen jedny lyže, jedny boty, jedno vázání (kombinaci vázání).

Skialp – malofatranský Stoh (1607 m) v březnu 2009

Krátký výlet na skialpech 14. března 2009, zase Malá Fatra, opět trasa Štefanová (625 m. n. m.) – Stoh (1607 m. n. m.). Pouhým stiskem CTRL + C a CTRL + V by se dal vytvořit článek o naší návštěvě krásné Malé Fatry, neboť se téměř na chlup vše opakovalo jako v roce 2007.

KAMA SNOW CAMP 2009 Bosna a Hercegovina - první zpráva

Ve dnech 20. února až 1. března 2009 se uskutečnil další KAMA SNOW CAMP v pohořích Bosny a Hercegoviny. Do původně zamýšleného pohoří Maglič jsme se nedostali kvůli množství nového sněhu a velkému lavinovému nebezpečí. Navštívili jsme pohoří Bjelašnica, Visočica a Treskavica. První kompletní komentář je tady.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org