TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Několik tipů pro renomovaný Mammut, jak (ne)dělat lavinovou sondu

Donedávna (do roku 2019) jsem měl za to, že když jdete dnes, v době levné masové výroby a snadné dostupnosti, koupit lavinovou sondu, vyberete jakoukoliv zavedenou, tradiční značku a dál nebudete muset nic řešit. Všechny stojí zhruba stejně, váží zhruba stejně a vybrat si je potřeba jen délku. Je to jenom sonda, na které se dnes už nedá nic zkazit, nebo ano?

Lavinový vyhledávač Ortovox 3+ - 2. část - testy v terénu

Ve druhém a závěrečném dílu testu jsem lavinový vyhledávač Ortovox 3+ prověřil v ostrém provozu. Zkušebním prostředím byly rakouské Alpy, konkrétně okolí Kalksteinu (Východní Tyrolsko). Počasí bylo jasné, neinverzní, bezvětří, s teplotami mezi 8 – 10 °C. Použitými pípáky byly dva Ortovoxy 3+ z prvního dílu testu plus pro vícenásobné vyhledávání do role „druhé oběti“ zapůjčený Pieps Freeride.

Lavinový vyhledávač Ortovox 3+ - domácí testy

V tomto testu podrobím zkoumání vyhledávač Ortovox 3+, patřící zařazením do středu modelových řad výrobce. Ortovox je tradiční značkou. Jejich starý analogový modrák s obrovským dosahem (F1 a později F1 Focus) býval ve své době jedničkou a tak se, navzdory velkému stáří, těší určité oblibě až dodnes (výroba po mnoha letech definitivně skončila až v roce 2013). Zda se výrobci podařilo přiblížit tehdejšímu vysokému standardu i v případě současného modelu 3+ se dočtete na následujících řádcích.

Stoupací pásy G3 - problematický ořez a skladování

Cílem článku není hanět firmu G3 (přestože jisté výhrady by se našly), nýbrž upozornění na jistá úskalí a nedostataky v návodu, kterým jsou vybavovány veškeré její stoupací pásy a s nimiž se můžete setkat, pokud budete používat přiložené nástroje pro úpravu a skladování pásů, nesoucí značku G3. O původním ořezávátku byla zmínka na Ořez carvingových tuleních pásů – G3 Trim Tool.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org