TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Lavinu neodpružíš – zvlášť ne tu základovou jako na Nockspitze

Uděláš oblouk doleva a oko periferně zahlédne něco nezvyklého – prasklinu rozebíhající se napříč celým svahem. Mozek Ti nejdřív říká, že to je ledovcová trhlina. Ale hned se opravuje – jsi ani ne ve 2500 metrech a pod sebou máš jen asi 30cm sněhu. Rychle Ti dochází, že jsi právě odřízl celý svah a svezeš se v základové lavině…

Gervasutti kuloár na Mt. Blanc du Tacul je strmou skialpovou lahůdkou nejenom v květnu

Po předchozím rozlyžování se na Hoher Sonnblicku a ve východním žlabu Mt. Maudit (Beton Ski Team byl na začátku května v Rakousku a Chamonix) ještě dále zůstáváme v Chamonix. Začátkem května 2014 prší, a proto vydatně odpočíváme v hotelu Rolba Inn. Počasí se zase lepší a je třeba zmizet pryč z toho civilizačního humusu.

Beton Ski Team byl na začátku května v Rakousku a Chamonix

Karel Svoboda a Martin Štourač (Beton Ski Team) vyrazili do Rakouska a Francie začátkem května 2014. Napřed se zastavili rozlyžovat na Hoher Sonnblicku, odkud je následně vyhnala předpověď počasí. Díky počasí se přesunuli do Chamonix, kde jejich prvním cílem byl východní žlab Mt Maudit. Počasí a sněhové podmínky vyšly parádně.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg