TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Ice Everyday, ale powder byl také

Tradiční mezisvátková tatranská akce, která už se bohužel druhým rokem nazývá Ropákův memoriál má v podstatě dvě verze, podle toho jak špatné jsou podmínky. Verze a)ve vichřici na chatu přijdeme, čtyři dny tam sedíme, ve vichřici odejdeme, verze b) čtyři dni sedíme na chatě ve vichřici, pátý den se topíme v prašanu a slunečních paprscích. Letos proběhla ta lepší ze dvou blbých variant, z čehož lze usoudit, že podmínky pro společenské vyžití byly skvělé.

Pirinski Too Heavy 2014

Pirin, to je podle toho boha. Perun hromovládce tu sídlí mezi skalisky a baví se tím, že na lidi, kteří mu lezou do zelí, sesílá hromy a blesky, zřejmě vládne i mlhou a větrem. Skialpinisty má nejraději. Nejdřív je na bílé pláně naláká, pak praští kladivem po palici, a jen toho, kdo nezdrhne, po zásluze odmění.

Krumlovský Horák po nulté

Report z nultého ročníku závodu, který v budoucnu určitě bude proslulým a legendárním, viděno okem poloviny ženské posádky.

Kapuce na hlavách, ruce v kapsách, tlusté ponožky, mátohy se pohybují ranní vlhkostí kempu Vltavan. Lézt se může už od sedmi, ale nevypadá to, že by někdo chvátal. Ředitel závodu, známý lokální vrtač Honza, přednáší pravidla, zatím pokusná, je to přece jenom nultý ročník.

Bylo nás pět: Haute Route srdcem EUROženy

Redakčně kráceno. – 12:39 email „chceš jet na Haute Route?“. 12:40 „Jo“. 12:41 mi dochází, že na to nemám: peníze, čas, vybavení a fyzičku. Ale je to sen. Z těch, které se ani neříkají nahlas. V lednu se učím, že se to vyslovuje Ótrůt, kdybych to přece jenom chtěla někomu říct. Zhatit plán už může jen internetové hlasování potenciálních účastníků o tom, jestli s sebou budou vůbec brát ženy, potažmo mě.

Běžte se všichni zahrabat!

Dámy vyhledávají nové zážitky: o nočním skialpinismu, zahrabávání a vyhrabávní, trpělivosti horských vůdců a ledovém lezení.

Pieps zřejmě podchytil převládající nechuť české lezecké a lyžařské veřejnosti k systematickému protilavinovému vzdělávání a nabízí ke svým pípákům seznámení s lavinovou problematikou zdarma.

Prášili na skialpech

O tom: že bájný prašan skutečně existuje, zda věřit domorodcům a kolikrát lze za víkend nalepit pásy.
„Dobrý večer“ tvrdí neochvějně Pavel do telefonu. Hodinky ukazují 00:15. „Tak, my jsme tady a stojíme před Vaší chatou“. Na Bosrockhütte jsme příliš dobrý první dojem holt neudělali. Rozespalý Herr Salfinger vypadá, že nám ukáže middlefinger. Naštěstí soucit vzbuzuje Nikola, která s námi moc nejezdí a tak ještě neví, že základním vybavením punkového skialpinisty je spacák, čelovka a kapesní stan.

Tenkrát poprvé, aneb co se děje ve Vysokých Tatrách

Markéta, 32
Fotoseriál ze života jak ho přinesl život

V potu tváře aneb skialp v Makedonii z pohledu EUroženy

Super Strong Zážitkový koncentrát s příchutí krásné literatury kořeněný slzou nejnovějších vědeckých poznatků. Složení: 86% Silné zážitky (pečlivě tříděné selektované a zpracované), 12% krásná literatura (Julius Komárek: Neznámá Makedonie, 1946), 2% pravé vědecké poznatky o ženách. Barviva: Fikce, Falsifikace a Fantasmagorie. Antioxidant: Ropák, zahušťovadlo: Palič, stabilizátory: Dušan a Ruda, který se tak vůbec nejmenuje, konzervant: Markéta

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org