TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Na Choč vyběhl v juniorech první David Novák

Skialpová závodní sezóna skončila a bylo potřeba se přeorientovat na letní sporty. Původně byl plán jet do Krkonoš na trénink v kopcích, ale věděli jsme, že je na Slovensku beznadějně vyprodaný Běh do Choča. Ve čtvrtek reagovala na náš zájem o start Barbora, že je nemocná a může nám prodat startovné. Neváhali jsme.

Na vertikálu Beh do Choča zvítězil v juniorech David Novák

Skialpová závodní sezóna skončila a bylo potřeba se přeorientovat na letní sporty. Původně byl plán jet do Krkonoš na trénink v kopcích, ale věděli jsme, že je na Slovensku beznadějně vyprodaný Beh do Choča. Ve čtvrtek reagovala na náš zájem o start Barbora, že je nemocná a může nám prodat startovné. Neváhali jsme.

Mládežnický skialpinistický kemp ISMF v rakouském Lienzu s úspěšnou českou účastí

Na prodloužený první prosincový víkend připravila ISMF (Mezinárodní skialpinistická federace) mládežnický kemp zaměřený na vše potřebné k závodnímu skialpinismu. Byli osloveni zástupci národních a horolezeckých svazů z mnoha zemí, a do rakouského Lienzu se koncem prvního prosincového týdne sjeli mládežníci z dvanácti zemí.

Vítězství ve veteránech na závodě Bokami Západných Tatier

Už po čtvrté jsem vyrazil na jeden z nejtěžších závodů ve střední Evropě – Bokami Západných Tatier. Je to třídenní závod a probíhá v Západních Tatrách v Roháčích. Jedná se o závod dvojic, a tak jsem oslovil Zdeňka Kříže ze Špindlerova Mlýna, který má letos výbornou kondici. Na letošní sedmý ročník se přihlásilo 124 závodníků zejména ze Slovenska, Česka a Polska.

Jarní skialp v Labáku

Po oblevě přišla ještě pozdní zima a tak jsme se vydali s mým synem Davidem pořídit nějaké záběry na nově koupenou kameru GoPro3 od společnosti Medici. Počasí nám přálo, ale vrstva sněhu na ledovém podkladu nebyla tak vysoká jak jsme si mysleli. Přesto to byl krásný a povedený den. Nastoupáno kolem 2600 výškových metrů. Úžasné lyžování v polovině března.

Recenze - skialpinistické ponožky Moose

Sportovní ponožky Moose SKIALP jsem zatím vyzkoušel při tréninku na skialpinistické závody v Krkonoších mezi Vánocema a Silvestrem, v oblasti Kralického Sněžníku aa při samotných závodech. Subjektivní pocit z nich je vynikající v porovnání se všemi ponožkami, které jsem dosud používal.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org