TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Horská kola do těžkého terénu a hor - co si vybrat

Brázdíte v zimě na lyžích nebo snowboardu náročné horské terény a je vám líto, že to nejde i v létě? Třeba zjistíte, že to možné je, jen na to mít ten správný model horského kola! Pojďme si představit kategorie kol, které by vám mohly přinést ten pravý letní zážitek v horách.

Jak vybrat lyžařskou helmu

Lyžařská helma by měla být samozřejmou součásti výbavy všech lyžařů včetně těch rekreačních. Ti, kteří se pak nejčastěji pohybují ve volném terénu, by měli výběru vhodné ochrany hlavy věnovat ještě větší pozornost. Zatímco na sjezdovce představuje největší nebezpečí srážka s jiným lyžařem, při freeridovém ježdění je rizikem neznámý terén, kameny nebo stromy. Pojďme si proto říci, jak lyžařskou helmu správně vybrat.

Jak vybrat chránič páteře neboli páteřák

Mezi lyžaři a vyznavači snowboardingu nacházejí stále větší oblibu chrániče páteře. A je to jen dobře, protože zranění páteře může mít podobně fatální následky, jako úraz hlavy, takže samotná lyžařská helma, která na svazích již zdomácněla, je ochranou pouze polovičatou. Pojďme se proto podívat, jak správně vybrat kvalitní chránič páteře.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
kansas-160x600.jpg
ladiran-160x600.jpg