TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Za dalšími vrcholy VKV 2017 na velikonoční neděli - Vrzavé skály a Bludný

Velikonoční neděle 16. dubna byla dopoledne vyloženě aprílová – v nižších polohách chvíli pršelo, chvíli svítilo slunce a na Lysé Hoře (1323 m) napadlo i větší množství sněhu. Brko Lysou Horu vzdal pod Lysou, vyjel na Ondřejník (710 m), aby se zmrzlý vrátil domů. Odpoledne se počasí vylepšilo, a proto jsme ve dvě hodiny vyrazili spolu na Vrzavé skály (584 m) a Bludný (659 m).

Další trojice vrcholů VKV v roce 2017 - Žídkův buk, Klášťov a Kopřivná

Snahou organizátorů Vrchařské koruny Valašska pro horská, treková a někdy i silniční kola je zavést cyklisty nejenom na tradiční vrcholy, ale také na ty, kde se s cyklistou moc nepotkáte. Druhá trojice vrcholů absolvovaných ve velikonoční pátek 13. dubna je toho důkazem.

Cyklistický začátek dubna u Klecan vypadal spíše na polovinu května

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 nebylo sice počasí stejně letní jako první dubnový víkend (kdy byly teploty přes 20 C), ale na kolo to bylo s výjimkou studeného větru ideální. Krátké provětrání bylo po trase Klecany – Větrušice – Řež – Libčice – Kralupy – Veltrusy – Větrušice – Klecany. Celkem něco přes 45 km s údajným převýšením cca 500 metrů. Fotopřehled ukazuje, že vše kvete jako v polovině května.

První tři vrcholy VKV v roce 2017 - Hostýn, Bludný a Píšková sedlo

Od roku 2013 je každoročně od začátku dubna do konce listopadu pořádána Vrchařská koruna Valašska na horských, trekových, nebo i na silničních kolech. V roce 2017 se startovalo 1. dubna. První vrcholy VKV 2017 jsem si jel objet až v neděli 2. dubna – počasí bylo dokonalé.

Testování elektrokol a kol RockMachine s Rumasportem 14. dubna 2017

Chcete si vyzkoušet nové kolo Rock Machine před jeho koupí v Rumasportu? Nevíte, zda Vám bude více sedět celoodpružený Blizzard na 27,5" nebo 29" kolech?

Malý okruh na horském kole po Jizerských horách

V době konání letní části 1. Mezinárodního kurzu horské medicíny na chatě Stará PilaJizerských horách jsme využili přednáškového dopoledne a za krásného počasí vyjeli na horských kolech. Ve trojici s Vojtou a Petrem jsme projeli vyhlídkový okruh s hodně proměnlivým podkladem a sklonem.

Východoafrický ostrov Zanzibar - turistické lákadlo nebo smetiště?

Na konci srpna jsem pracovně pobýval na University of Dar es Salaam, přičemž na víkend jsem měl volno. Dar je kousek od Zanzibaru, takže místo pobytu na 2,5 dne bylo jasné. Chtěl jsem nahlédnout na to, jak v reálu vypadá široce propagovaná „exotická turistická destinace“. Nahlédnul jsem a celkem rychle zjistil, že z většiny fotek v katalozích různých cestovek museli nejprve retušovat odpadky, je jich tam všude opravdu hodně.

Krásy bulharských hor v sedle kola s CK Alpina - video

Bulharsko je země provoněná červeným proslaveným vínem z Melníku, chutná po čerstvých salátech, které místní jedí ve velké míře a lahodí oku stejně jako desítky jezer rozesetých po pohořích Rila, Pirin a Rodopy. To vše je k vidění na zájezdu CK Alpina – Bulharské hory na kole, který jsem absolvovala v červnu 2016.

Ukázkové video z The North Face Diva trail kemp

Čistě na bikerky a zlepšení jejich techniky jízdy jsou zaměřeny Diva trail kempy pořádané ve spolupráci s firmou The North Face a několika dalšími. Od úvodního „rozehřání“ je pozornost věnována nácviku techniky v náročnějším terénu při výjezdech i sjezdech.

Cyklistická pohoda u Lago di Garda s CK Alpina 2016 - video

V květnu a červenci 2016 jsem opakovaně průvodcovala šestidenní cyklistický zájezd CK Alpina Lago di Garda na kole. Oba termíny mají něco do sebe. V květnu si cyklista při šlapání kopců užije příjemného počasí, v létě je zase odměnou koupání v mnoha jezerech okolo.

Cyklistické provětrání od Roudnice nad Labem po Klecany

Na sobotu 16. července 2016 mělo být podle předpovědi pěkné počasí, což bylo potřeba využít k odpolední cyklovyjížďce podél vody. Vybrány byly řeky Labe a Vltava od Roudnice nad Labem. Tento úsek patří do dálkové cyklotrasy Eurovelo 7 – The Sun route odseverního pólu po Maltu.

MTB výlet na vrchol Filka (759 m) v rámci Vrchařské koruny Valašska 2016

Od roku 2013 je pořádána cyklistická Vrchařská koruna Valašska a jedním z vrcholů vybraných do ročníku 2016 je i Filka (759 m) nad Zděchovem. Tropického odpoledne 10. července 2016 jsme s Brkem využili k výletu na Filku vylepšeném o následné zchlazení v bazénu ve Zděchově.

Pozvánka na testování kol Ghost a Lapierre v Bílé 25. června 2016

Po roce se přiblížil termín testování kol, letos to bude v sobotu 25. 6.opět na Bílé v Beskydech. Samozřejmě Vás rádi uvidíme i na Ostravici v Rumasportu, kromě špičkových kol máme i spoustu novinek. Vaude, Montura, Maloja, Red Chili a Poc.Je tu konec školního roku, takže jsme pro všechny školáky připravili do 9. července 10% slevu na kola.

Chemins du Soleil - MTB jazda snov

Chemins du Soleil. Chodníky slnka – tak sa volá MTB trasa vedúca mesta Thonon-Les-Bains do Nice vo Francúzsku. Je to niečo vyše 1000 km. My sme si zvolili etapu z Grenoble do Sisteron, čím sme ukrojili z celej porcie 300 km. Nápad sa zrodil vo Filipovej brčkavej hlave. Znel dosť nereálne, nákladne a iracionálne. 1400 km autom tam, 1400 km späť. Dvaja ľudia. Rakúska diaľničná známka. Švajčiarska diaľničná známka (jedine celoročná za 33 eur). Ale…jednoducho sa nedalo odolať. Naložili sme do auta bajky a vyrazili smer Grenoble.

Zpočátku deštivý CyklokoPec 2014 byl nakonec zábavný

V sobotu 21. června se v oblasti Pece pod Sněžkou a přilehlých kopců uskutečnil první ročník závodu CyklokoPec 2014. Závodilo se na horských kolech, při běhu a řadě doplňkových dovednostních disciplín. Start od boudy Jindřichův dům byl mírně posunut, protože se čekalo ještě na jednoho účastníka, který uvázl někde na cestě. Ani to nevadilo, protože stejně pršelo. Naštěstí později pršet přestalo.

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg