TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Kamčatka

Téměř letní skialp na kamčatském vulkánu Viljučinskij v pátek 13. června 2014

Co dělat na Kamčatce, když už je téměř léto a počasí je nádherné? Třeba si v pátek 13. června vyšlápnout na vulkán Viljučinskij (2173 m), který se tyčí na jih od Avačinské zátoky jako pravidelný kužel převyšující výrazně okolní vrcholy. Z Petropavlovska-Kamčatského jsem vyjela autem ráno v sedm hodin.

Skialpování v oblasti hory Sokoč (1200 m) na Kamčatce

Od 1. do 3. května 2014 jsme s kamarády vyrazili na skialpech do nové oblasti – 1200 metrů vysoký vrchol Sokoč. Z celé skupiny pouze jedna účastnice šla na sněžnicích s klasickými lyžemi na zádech, neboť zatím nemá skialpy. Doprovod nám tvořili naši tři psi. Počasí nám vyšlo výborně, pouze část jednoho dne byla mlha.

Jan Pala aneb Skialpové dobrodružství na kamčatských vulkánech

Jan Pala je předsedou komise tradičního skialpinismu Českého horolezeckého svazu a autorem knihy Hory a sníh – publikace, která je vlastně učebnicí skialpinismu a lyžování v terénu. Jan Pala je také tvůrcem webových stránek http://mountainski.cz. V rozhovoru pro www.cestomila.cz vypráví Jan Pala o svých cestách na dalekou Kamčatku a skialpinismu na aktivních vulkánech.

Kamčatka a Moskva 2013 - aneb jak se ajťáci stanou drsňáky

V červenci 2013 jsme si se skupinou tří kamarádů vybrali pro naši dovolenou poloostrov Kamčatka. Na cestu, která proběhla z Prahy do Petropavlovska-Kamčatského s přestupem v Moskvě, bylo vyčleněno něco málo přes 14 dní. Pro let jsme vybrali ničím nepřekvapující a v dnešní době spíše průměrné aerolinky SWISS AIR a z Moskvy do Petropavlovska, což byl hlavní 9 hodinový let, byla vybrána společnost TransAero.

Dámský výlet na kamčatský vulkán Gorelyj (1892 m) v červenci 2013

Do oblasti vulkánu Gorelyj (1892 m) jsme vyjeli v dámské čtyřčlenné skupině doprovázené třemi psy v pátek 19. července hned po skončení práce. V 18.00 hodin jsme dojeli do sedla vedle vulkánu Viljučinskij (2173 m), sjeli jsme níže a postavili stanový tábor u dvou jezer.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org