TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Větrnými horami s úsměvem – červencový Fagaraš 2017 plný mediků

Na počátku tohoto textu byla touha. Touha hrstky mediků vyjet do hor a společně zažít dobrodružství.
Po spletitém hledání vhodné destinace a rozloučení se s lákavou Gruzií (nastavili jsme si nízký limit na dopravu), jsme demokratickým, facebookovým hlasování zvolili kraj Drákuly, a to rovnou jeho** nejvyšší pohoří Fagaraš**.

Makedonské hory a jezera zalité sluncem i mlhou s CK Alpina v srpnu 2016

Ve dnech 4. až 14. srpna 2016 jsem průvodcoval zájezd Krásy hor a jezer Makedonie. V rámci tohoto zájezdu kombinovaného s přechodáři a cyklisty jsme navštívili řadu pohoří, nejvyšších vrcholů v těchto pohořích a stihli se také pokochat řadou krásných jezer a historických měst.

Se sluncem v zádech i s deštěm po hřebenu Fagaraše v červenci 2016 - CK Alpina

Od 23. 7. do 1. 8. 2016 jsem se pohyboval s výletníky po Rumunsku v rámci výletu Fagaraš – přechod hřebene s CK Alpina na tradiční „alpiňácké“ trase z vesnice Breaza po hlavním hřebenu Fagaraše do Sebesu de Sus. Na Fagaraši jsem byl poprvé v roce 1999 a od té doby se toho dost změnilo.

Konec srpna v Julských Alpách s CK Alpina

Od 21. do 30. sprna 2015 jsme se pohybovali ve Slovinsku a v Itálii v rámci zájezdu CK Alpina – Julské Alpy. Počasí vyšlo výborně, kdy pouze dva dny bylo deštivo (jeden den i hodně), zatímco zbytek pobytu bylo krásně slunečno.

Makedonií s CK Alpina po horách, jezerech a městech v srpnu 2015

V neděli 9. srpna 2015 jsme se vrátili z dalšího povedeného makedonského výletu. Program jedondenních výletníků byl nabitý – viz Makedonie – hory, jezera a památky. Byli jsme na nejvyšších vrcholech pohoří Šar planina, NP Mavrovo, Golem Korab, Galičica a na závěr skalnatý Pelister. Počasí nám také přálo, když kromě jednoho deštíku a jednoho bouřkového krupobití bylo stále jasno.

Úvahy o skialpinismu a ochraně přírody - druhá část

V rámci přednášky „Provozování skialpinismu v České republice – pohled z hlediska aktuální legislativy v NP, CHKO“, která se konala na Skialpinistickém setkání v Beskydech, jsem provedl malý kvalitativní průzkum. Cílem bylo zjistit, jak je to s názorem na skialpinismus na správách národních parků a chráněných krajinných oblastí.

Úvahy o skialpinismu a ochraně přírody - první část

Z mnoha směrů se můžeme doslechnout, že skialpinismus v chráněných rezervacích je zlo a s ochranou přírody je v jakémsi věčném sporu. Ovšem nemusí tomu být za každou cenu! Skialpinismus v České republice má určitou tradici a zakazovat ho nemá smysl – pokud se budou skialpinisti chovat zodpovědně vůči přírodě, není to boj s žádným zlem. Přehled a zároveň názor ochranáře-lyžaře si můžete přečíst v následujících řádcích.

Pěší výlet na na Ďumbier na státní svátek 28.. října 2014

Koncem října vycházel státní svátek 28. října na úterý. Předpověď počasí slibovala na horách dobré podmínky, a tak stačilo naložit děti a vyrazit na Slovensko. Dopoledne 27. října jsme dojeli do sedla Čertovica, které dělí Nízké Tatry na západní a východní část. Vzhledem k věku dětí – 9 a 6 let, jsme nic nehrotili a výlet měl být na pohodu. A také byl.

57. sraz horolezců na Čertových skalách u Lidečka

Jako každoročně se první zářijový víkend uskuteční na Čertových skalách u Lidečka horolezecký sraz 155. horolezeckého oddílu Vsetín . Všichni jste vítáni.

Pěšky a na lodi po Makedonii, Albánii a Řecku s CK Alpina v srpnu 2014

Poslední červencový den jsme v brzkých odpoledních hodinách odjeli z brněnského autobusového nádraží Zvonařka ke dvanáctidennímu výletu Perly na pomezí Makedonie, Řecka a Albánie s návratem 11. srpna 2014. Program byl nabitý – výstupy v několika pohořích, města, historické památky a dvě jezera s plavbou na člunech. Až na malé výjimky nám také výborně vyšlo počasí.

Pěší výlety s Triglavem v čele a canyoning s CK Alpina v Julských Alpách v červenci 2014

V rámci výletu CK Alpina Julské Alpy ve dnech 18. až 27. července 2014 jsme navštívili několik oblastí ve Slovinsku a Itálii. Malý přehled s výjimkou dříve uvedeného Mangartu a následujícího Triglavu je tady.

Červenec v Julských Alpách s CK Alpina - oblast vrcholu Mangart (2678 m)

Ve dnech 18. až 27. července 2014 jsem společně s Martinou působil jako průvodce na výletu CK Alpina Julské Alpy, při němž jsme se pohybovali od nejvyššího slovinského vrcholu Triglav (2864 m) až po jezera hluboko v údolích na slovinské i italské straně. Dobrým spestřením julského týdne byl také canyoning od Alpicenter.cz. Prvním větším výletem byl přechod z Itálie pod vrcholem Mangart (2678 m) do Slovinska.

Květnový pěší výlet na Grossglockner

Odjezd z Prahy se má konat ráno ve čtvrt na osm. Budík se mi podařilo úspěšně vypnout, nenařídit nebo zalehnout, a tak se budím kolem šesté, o dost později, než jsem původně chtěla. Jsem za Mladou Boleslaví, kam jsem odvážela pesana a nastává absolutní panika. Hodím na sebe kalhoty a triko, popadnu už sbalený bágl a fofruju k autu. I přes všechen spěch si od mé drahé maminky stihnu vyslechnout že jsem blázen a hlavně ať že jedu pomalu a opatrně. Tak to určitě, není čas ztrácet čas.

Červencový pěší výlet na nejvyšší vrchol Makedonie - 2764 m vysoký Golem Korab

V červenci 2013 jsme projeli část Makedonie, Albánie a Řecka, abychom se podívali po horách, historických památkách, a jezerech. Na základě tohoto průzkumu vznikl zájezd CK Alpina na začátku srpna – Perly na pomezí Makedonie, Řecka a Albánie Turistika a památky okolo Ohridského a Prespanského jezera ve dnech 31. 7. až 11. 8. 2014. Mezi jinými oblastmi bude navštívena i horská květinová zahrada v oblasti nejvyššího vrcholu Makedonie – 2764 metrů vysokého Golem Korabu. Při návštěvě v červenci 2013 se na svazích Golem Korabu dalo ještě dokonce lyžovat, letos to díky pozdějšímu termínu nebude možné.

Slovensko! Dejú sa tu kadejaké svinstvá...

Dobrý deň, Slovensko! Krajina, v ktorej žijem a ktorú mám rád, napriek tomu, že sa tu dejú kadejaké svinstvá… Týmto prosím a vyzývam všetkých Priateľov a známych (prípadne aj „nepriateľov“) aby zdieľali tento odkaz!!! 5. 4. 2014, po rannom výšľape na Chopok, som si bol zaliezť na skalkách na Machnatôm a potom som si odskočil na pol hodinu na kávu s tým, že sa ešte vrátim na skaly za Kamarátmi. Auto som si nechal pri hlavnej ceste pod skalami, riadne zamknuté, na sedačkách neboli nijaké veci, do kufra vidieť nebolo, lyže som si pred tým odložil na recepcii v neďalekom hoteli, aby náhodou „nedráždili“. Aj tak to nestačilo…

« Novější | Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg