TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Prezentace a tisk

XXI. Pelikánův seminář byl 16. 10. 2010 opět plný zajímavých přednášek

Ve dnech 15. až 17. 10 se v penzionu Hájenka u Sečské přehrady uskutečnil v pořadí už XXI. Pelikánův seminář Společnosti Horské medicíny s podtitulem „Aktuální problémy horské medicíny“. V pátek jsem byl ještě v Německu, takže přednášku „Lékaři horolezeckého svazu a horské medicíny“, která byla v pátek od osmi hodin večer jsem stihnout nemohl.

Nový klub časopisu Outdoor Guide v Caffé Bar otevřen na Praze 2

Na Praze 2 byla v Caffé Bar ve Slavíkově ulici 27 otevřena klubovna / klub časopisu Outdoor Guide. Je to jedno z mála míst v Praze oficiálně určené pro setkávání lidí zaměřených na pobyt v přírodě, ať už na horách, ve vzduchu, na vodě či pod vodou. Na čepu je jedenáctka Svijanský máz, víno a i nějaké nealko. V brzké době se v této klubovně uskuteční křest knihy Hory a sníh vydané na konci března 2010.

Skialp stretko na Popradskom plese v apríli 2010 s promítáním sjezdu severní stěnou Piku Lenina 2001

Od čtvrtku 8. dubna 2010 probíhalo v Horském hotelu na Popradském plese Zimní setkání horolezců a skialpinistů připraveném Jamesem a HO Iames Bratislava. Hlavním vedoucím byl Stanislav Melek z Banské Bystrice (viz: Skialpinizmus – Horské lyžovanie). Původně jsem měl promítat o výletu Pik Lenina 2001 – prvosjezd na lyžích severní stěnou v pátek večer, ale nakonec se to přehodil na čtvrtek.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg