TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Historická videa z Vysokých Tater a Valašska

Něco málo z historie lyžování ve Vysokých Tatrách. Historicky je zobrazeno také Valašsko včetně Soláně, která je přezdívána za Valašský Semmering.

V novém českém filmu z Britské Kolumbie je spousta prašanu

Film FREE WILL pochází od několika českých kamarádů, kteří opustili středoevropskou snowparkovou scénu a odešli lyžovat prašan do kanadské Britské Kolumbie. Konkrétně do malého, nicméně pro freeridovou scénu velmi slavného městečka Revelstoke. Zde se dvě sezony seznamovali s místním terénem a místními lyžaři, se kterými trávili hodně času jak na lyžích, tak mimo ně.

Prašanový protivětrný vánoční dárek v polovině prosince

My pro ten letošní museli opět kousek popojet. Tip poslal kamarád Zbyňa už ve čtvrtek – karavan nachystaný – padá z oblak – lesíky volají! Takže v pátek 15. prosince 2017 po 18.00 vyjíždím směr Praha. Zde naložit něco do břicha + Karlsona s Honzinem a v 23.00 opouštíme stověžatou.

Třetí ročník norského československého firnového memoriálu na videu

V roce 2017 se československý firnový memoriál v Norsku uskutečnil ve dnech 16. až 21. května v oblíbených oblastech v pohořích Jotunheimen a Hurrungane. Ředitel memoriálu Kulda připravil zatím dvě ukázková videa z některých aktivit probíhajících v Norsku.

Letní část 1. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2016 v ČR - video

Historicky první Mezinárodní kurz horské medicíny v České republice byl zakončen týdenním pobytem na chatě Stará Pila v Jizerských horách v polovině září 2016. Krátké video shrnuje víkendové dny věnované skalním aktivitám a záchraně.

Jiří a Ondřej Švihálkovi v televizi SPORT 5

Skialpinistická bratrská dvojice Jiří a Ondřej Švihálkovi z brněnského Kejda Ski Teamu vystoupili v jedenáctém dílu unikátního třináctidílného seriálu Obzory sportovních osobností televize SPORT 5 v úterý 23. února 2016. Představili svou cestu od malých hor do velehor s lyžemi na nohou. Jindy málomluvný Ondra tentokrát nechtěl Jiřího pustit téměř ke slovu.

Vzpomínka na dvojici Sebastian Haag a Andrea Zambaldi

V lavině těsně pod vrcholem nejmenší osmitisícovky Shisha Pangma (8013 m) zahynuli Sebastian Haag (36) a Andrea Zambaldi (32) v brzkých ranních hodinách ve středu 24. září 2014. Kolegové z expedice Dynafit Double 8 zveřejnili video v upomínku této vynikající dvojice.

Skialpové video z kamčatských sopk 2013 od Kuchynského štúdia

Poloostrov Kamčatka nabízí vynikající terény pro skialpinismus a freeride na různě vysokých kopcích. Sjezdy s největším převýšením za proměnlivých sněhových podmínek vedou z aktivních a neaktivních sopek, z nichž nejbližší jsou do třiceti kilometrů vzdušnou čarou od Petropavlovska-Kamčatského. Jak to na Kamčatce vypadalo z hlediska skialpu na přelomu dubna a května 2013 ukazuje následující video.

Video: Adventure Skiing New Zealand: a Puzzle

Na TetonGravity.com zveřejnili videlo od beau fredlund na téma backcountry lyžování na Novém Zélande ve skládačce. Jak autor videa uvádí, jedna se o čistě „Heli-free adventure skiing in Aotearoa!“ Pěkná motivace na zimní období.

Video heliski - Uzbekistán s partou Němců

Velmi povedené video z hlediska lyžování, počasí, uzbeckých reálií. ALE, vzít do Mi-8 tanečnici a podle Teton Gravity tvrdit, že se jedná o Pole Dance? Asi se trochu spletli: Ideální příprava na zimní hory? Jednoznačně POLE DANCE!.

One Steep Season - video produkce Kejda Ski Teamu

V roce 2013 si členové brněnského Kejda Ski Teamu plnili své lyžařské sny v různých oblastech Evropy a Jižní Ameriky. Ze získané bohaté fotodokumentace a videa sestříhali Jakub Macek a Ondřej Švihálek řadu výborných extrémně skialpinistických filmů. Motivace jako hrom…

Discovering Macedonia aneb konec roku 2013 na Balkáně

Makedonie není jen o víně, levném jídle, příjemných lidech a rakiji, ale také o nádherných horách. Na konci roku 2013 jsme tyhle hory navštívili a naprosto nás uchvátily. Tady je video z našeho výletu.

Film o expedici Peru 6x6000: HUEVOOOO

Film o expedici do Peru – byl vytvořen Kejda Ski Teamem: Jiří Švihálek, Ondřej Švihálek a Jakub Macek.

KST video z norských Lofot - březen 2013

Kejda Ski Team ukončil podzimní promítací turné a veškerá videa z tohoto pásma začíná postupně zveřejňovat na svém účtu na vimeo.com.

V pořadu Pražský expres na TV Metropol o skialpinismu a lavinách

V 215. dílu pořadu Pražský expres na televizi Metropol se v poslední části povídalo o skialpinismu a lavinové problematice. Zimně zaměřená část začíná ve 49 minutě.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org