TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Australské bláboly o Kamčatce v televizi ČT2

Velké lži o Kamčatce v dokumentárním filmu na ČT 2. To, že v TV nás stále krmí kravinama a jsou to stejně jako jiné media velké lži, všichni jistě víme. Ale pokud už někdo pěkně kecá v dokumentárním filmu a říká si cestovatel, to je dost urážející. Včera jsem jen tak náhodou zahlédl na ČT 2 Australský dokumentární pořad – NEPROBÁDANÁ KAMČATKA, z cyklu ZAKÁZANÉ ZEMĚ.

Musím říct, že jsem se tak už dlouho nezasmál. Byl tam záběr jak klasický ruský vrtulník vysazuje lyžaře, nejspíš autora filmu, na vulkánu Viljučinskij (2173 m) na jihu Kamčatky. Přistával asi tak 30 m pod vrcholem v rozšířeném místě odkud jsme i my v roce 2009 podnikli sjezd. Na úplný vrchol jsme se na rozdíl od borce s lyžemi Fischer také dostali, ale děsně tam foukalo, takže chápeme ruského pilota, že tam výsadek rozhodně nešel. Na záběry se pěkně koukalo a zavzpomínal jsem na toto místo moc rád, ovšem jen do chvíle než komentátor ústy lyžaře pronesl tato slova:
„Stojím ve výšce 4400m, to je nejvíc jak se na Kamčatce můžete dostat. Tisíce kilometrů od civilizace a čeká mě nezapomenutelný zážitek!“

V tu probíhaly na obrazovce záběry s výhledy na vulkány Mutnovsky (2322 m) a Gorely (1892 m), údolí řeky Paratunky, hlavní svah vulkánu Viljučinskij (2173 m), jeho vrchol v podobě kolmých sloupů vyvřeliny a nám moc známé vrcholové kamenné žebro, kolem, kterého jsme stoupali a následně i sjížděli. Prostě jsem v tu chvíli nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet. Nevím, zda jde o špatný překlad, úsporu financí z případného nákladného natáčení těchto záběrů např. sopce Kameň (4616 m), která je skutečně vysoká přes 4400 m, nebo jde prostě a jednoduše o prachsprostou lež a nalákání diváků, kteří jak filmaři doufali, nemůžou vědět nic.

Hovno hovno zlatá rybko. Pokud bych tedy měl upravit komentář autora musel bych jej celý škrtnout, dát mu minimálně do zubů za ty kecy a napsat následující:
„Stojím ve výšce asi 2100 m, což není ani v polovině kam se na Kamčatce můžete dostat, jelikož nejvyšší sopka je Ključevskaja s nadmořskou výškou 4750 m. Jsem nějakých 46 km od hlavního města Petropavlovsk – Kamčatskij.“ (mimochodem, město má asi 140 000 lidí).

Takže asi tak, záběry na kameře jasně a prokazatelně dokumentují místo na jihu Kamčatky v okolí vulkánu Viljučinskij (2173 m). Pokud vynecháme, že lžou v tomhle, tak by si kluci mohli alespoň nastudovat zeměpis a výšky kopců země, kterou podle názvu opravdu NEPROBÁDALI.

Další zajímavé odkazy na Kamčatku:
http://www.mytvblog.org/?…
http://avaxhome.ws/…ne_2001.html
http://www.youtube.com/watch?…
 http://www.guardian.co.uk/…chatka-bears

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org