TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Sněhová zábava v Olympijském parku na Letné stála za to

Ve dnech 6. až 23. února 2014 byl na Letné otevřený Olympijský park Soči – Letná 2014. V parku byla řada sportovišť a různých kulturně-společenských aktivit. Byl jsem tam několikrát s tím, že jsem využíval hlavně běžkařský okruh a do tho si občas zastřílel na mini biatlonové střelnici.

Při biatlonových závodech dámy z OB Kotlářka nejprve závodily za ženy, a poté startovaly ještě jednou na závěr kategorie mužů - a chtěly kroužit stále dál
Při biatlonových závodech dámy z OB Kotlářka nejprve závodily za ženy, a poté startovaly ještě jednou na závěr kategorie mužů – a chtěly kroužit stále dál (CLICK TO ENLARGE)

Náklady na Olympijský park dosáhly až 80 mil. Kč. Podle údajů zveřejněných v MF Dnes navštívilo Olympijský park Soči – Letná 2014 přesně 397 648 návštěvníků od dětí po seniory, což vychází na přibližně 201 Kč na jednoho návštěvníka. Část návštěvníků platila symbolické vstupné ve výši 50 Kč, část použila k vygenerování bezplatné vstupenky aplikaci pro chytré mobilní telefony a část – např. děti, měla přístup do parku úplně zadarmo. Velkou část nákladů na výstavbu a provoz parku uhradili sponzoři.

Na biatlonové střelnici se neustále střílelo
Na biatlonové střelnici se neustále střílelo (CLICK TO ENLARGE)

Část návštěvníků se vyrazila do parku jen bavit při sledování přenosů z olympiády, ale hodně lidí různého věku šlo do parku za sportem. Nabídka byla velká, a pro některé sporty bylo nutné se registrovat předem kvůli omezené kapacitě. Stejně tak byla kapacitně omezená účast na závodech.

Po střelbě se opět kroužilo na okruhu na běžkách
Po střelbě se opět kroužilo na okruhu na běžkách (CLICK TO ENLARGE)

Co určitě stálo za to:

  • běžkařský areál a biatlonová střelnice
  • ledový svět
  • malý kvazi svah na lyže a snowboard
  • možnost rozběhnout se s bobem a naskočit do něj
  • stánek ČVUT s trenažéry, roboty a kamerami

K vidění byla jak klasika, tak bruslení
K vidění byla jak klasika, tak bruslení (CLICK TO ENLARGE)

Celkově?
Zimní olympijský park byl výborný, škoda, že časově omezený jen na dobu olympiády. Bylo by výborné, aby v nějaké omezené formě, tj. sporty, které nejsou příliš náročné na provoz, mohl fungovat každoročně. Určitě jsou všechny náklady vynaložené v souvislosti s ním využité podstatně efektivněji, než u řady aktivit organizovaných a dotovaných s různými bohulibými úmysly.

Na běžkařském okruhu se vystřídalo všechny věkové kategorie od malých dětí až po seniory
Na běžkařském okruhu se vystřídalo všechny věkové kategorie od malých dětí až po seniory (CLICK TO ENLARGE)

V Olympijském parku na Letné se dal vyzkoušet i rozběh a naskočení do bobu - bylo to povedené
V Olympijském parku na Letné se dal vyzkoušet i rozběh a naskočení do bobu – bylo to povedené (CLICK TO ENLARGE)

Ve stánku ČVUT bylo mimo jiné možné vyzkoušet i lyžařský trenaže jak v dětské verzi, tak normalní pro dospělé, soutěžilo se přitom o lyže
Ve stánku ČVUT bylo mimo jiné možné vyzkoušet i lyžařský trenaže jak v dětské verzi, tak normalní pro dospělé, soutěžilo se přitom o lyže (CLICK TO ENLARGE)

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org