TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Malý test freeeridových lyží Stockli versus Dynafit

Na konci dubna 2014 proběhl krátký test lehkých freeridových lyží v jihorakouském korutanském středisku Heiligenblut. Obě značky, každá zaměřená na něco jiného, si vedly skvěle. Dynafit Stoke bodoval superlehkou váhou a snadným ovládáním. Stockli Stormrider DP plus zase perfektním držením na hraně v tvrdších podmínkách a možností využití ve vyšších rychlostech.

Freeride skiing – Stockli Stormrider DP Pro skis versus Dynafit Stoke, lyžařský oblouk pohledem kamery. Stoeckli Stormrider versus Dynafit Stoke skitest review.

Geometrie lyží Dynafit Stoke 129–105–119 na 182 cm délky.
Geometrie Stockli DP PRo 132–101–121 na 186 cm délky.

Testovalo se na zhruba 10 cm nového sněhu, další den už na 30 cm prašanu. K plusům třeba vyzdvihnout perfektní chování lyže v terénu i po malém sněhovém spádu.

K mínusům Dynafitu patřilo horší ovládání ve vyšších rychlostech a tvrdším ranním ledovatém sněhu.
K mínusům Stockli je o necelý 1 kg vyšší hmotnost než Dynafit Stoke, což se zase může negativně projevit za delšími výlety do skialpových terénů.

Obě lyže však zvládly dané podmínky velmi dobře.

Podobné články

Komentář

  1. Matus - 26. květen 2014, 15:37 #

    Ale no tak! Toto je test? Nic sme sa nedozvedeli. Doplnit: namerane hmotnosti, konstrukciu, radius, pouzite viazanie a lyziarky, hmotnost testera, jeho skusenosti, odkial su lyze, kde vsade a kolko dni ich jazdil.

  2. Thomas - 26. květen 2014, 21:41 #

    Není lepší sedět u piva v tom horku než psát? U mini-testu a proč? Podrobný popis by vydal na 1 stranu a mě se nechce, sorry. Nejsem prodejce ani dealer, tak je mi to úplně jedno. Zkus obchodníky či zahraniční net..A když si je nakopneš reboundem 120 kg v terénu a 50 km rychlosti tak se lyže budou chovat úplně odlišně, než za běžného provozu s mírným nakláněním. Takže by to nebylo neobjektivní a zbytečné zdlouhavé zatěžování lyžařskými nesmysly. Jinak testováno asi 10–15 lyžařských dní na různým sněhu, sklonu,terénu, rychlosti. Je léto…

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org