TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Bilance Kejda Ski Teamu za rok 2014

Sezóna 2014 ve strmých sjezdech definitivně skončila návratem Jirky Švihálka z expedice Dhaulagiri a je čas na bilancování. Jirka v rámci tréninku na Himaláje nastoupal s lyžemi na nohou či na zádech asi 106 000 výškových metrů a uskutečnil 33 sjezdů s maximálním sklonem 45° a více. Z toho pak bylo 16 sjezdů se sklonem 50° a více.

Podmínky přály skiextrémům především v Dolomitech, a proto Kejda Ski Team strávil většinu času právě tam. Nicméně trénink se nakonec ukázal zbytečným, když na Dhaulagiri vystavila příroda klukům jasnou stopku. V lavině, která zavalila base camp, zemřelo 5 členů výpravy, a ostatní přežili jen díky velkému štěstí. Podobnou smůlu měly v roce 2014 i veličiny skialpinismu jako Andreass Fransson a J.P. Auclair (lavina Chile), Andrea Zambaldi a Sebastian Haag (lavina Shisha Pangma).

Přehled hlavních fotek + titulní stránka
Přehled hlavních fotek + titulní stránka (CLICK TO ENLARGE)

Člověk v horách někdy štěstí zkrátka potřebuje…

Právě takovéto štěstí v roce 2015 přeje Kejda Ski Team všem čtenářům Tuleních pásů!

U každého měsíce najdete hlavní horskou fotografii s popiskem a mapkou, kde na glóbu naší planety se scéna odehrává. Dále je stránka doplněna o lyžařskou fotografii menšího formátu, u níž je lokalita čistě náhodná
U každého měsíce najdete hlavní horskou fotografii s popiskem a mapkou, kde na glóbu naší planety se scéna odehrává. Dále je stránka doplněna o lyžařskou fotografii menšího formátu, u níž je lokalita čistě náhodná (CLICK TO ENLARGE)

Pro ty, kteří nevědí, co darovat pod stromeček, přišel Kejda Ski Team s nástěnným kalendářem, který je složený z toho nejlepšího z našich výprav. Peru, Nepál, Lofoty, Chamonix, Wallis, Dolomity – to je jediný skialpový kalendář v ČR pro rok 2015!

Vybírat můžete ze dvou variant:

  1. 36×22 cm, 190 Kč + poštovné
  2. 45×27 cm, 230 Kč + poštovné

Podpořit nás a objednat si kalendář můžete na e-shopu svihalekski.com nebo ve zprávách na FB Kejda Ski Team.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org