TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Ročenka Českého horolezeckého svazu 2014

V druhé polovině března 2015 vyšla Ročenka ČHS mapující svazovou činnost v roce 2014. Na čtvrté straně jsou krátce textově a fotograficky shrnuty významné aktivity v oblasti tradičního skialpinismu v podání členů Kejda Ski Teamu (Jiří a Ondřej Švihálkovi) a Beton Ski Teamu (Martin Štourač a Karel Svoboda).

První promítání Japan Powder 2015 v Bánovcích nad Bebravou na začátku března

Měsíc po návratu ze skialpinistických a freeridových aktivit na japonském ostrově Hokkaido měla premiéru přednáška o prašanu v japonských horách. Přednáška se uskutečnila v rámci 14. ročníku festivalu HORY, CESTY, ĽUDIA 2015

Setkání skialpinistů plné novinek ve vybavení a strmých sjezdů

Ve dnech 5. až 7. prosince 2014 uspořádala Komise tradičního skialpinismu při Českém horolezeckém svazu. Setkání skialpinistů na horském hotelu Martiňák v Beskydech. Poprvé v historii byla na tomto setkání věnována velká pozornost aktuálnímu vývoji výstroje a výzbroje pro skialpinismus, stejně jako ochraně přírody.

Sněhová zábava v Olympijském parku na Letné stála za to

Ve dnech 6. až 23. února 2014 byl na Letné otevřený Olympijský park Soči – Letná 2014. V parku byla řada sportovišť a různých kulturně-společenských aktivit. Byl jsem tam několikrát s tím, že jsem využíval hlavně běžkařský okruh a do tho si občas zastřílel na mini biatlonové střelnici.

Skialp na Kamčatce na Českém rozhlase v pořadu Čajovna 12. 1. 2014

12.1.2014 19:00 Co s knihou a zimou na Kamčatce? O skialpinistických výpravách na Kamčatku, skeletech v letadle, ochraně periferií proti omrznutí, ale i o knihách a čtení na cestách mluvil skialpinista a autor knihy Hory a sníh Jan Pala. Moderovala Iva Jonášová.

CESTOMILA.cz - Jan Pala aneb Skialpové dobrodružství na kamčatských vulkánech

Na cestovatelském webu Cestomila.cz se 13. listopadu 2013 objevil rozhovor o cestování po Kamčatce a motivaci k němu – Jan Pala aneb Skialpové dobrodružství na kamčatských vulkánech.

OutdoorGuide: Dámský prvosjezd CZ+SK vulkánu Korjakskij 3456 m

V těchto dnech vyšlo nové číslo časopisu OutdoorGuide – speciál na nadcházející zimní sezonu OutdoorGuide speciál Zima 2013/2014 + Přehled zimních bivaků Alpy4, v němž se objevil také článek z české a slovenského dámského prvosjezdu z vulkánu Korjakskij (3456 m) na Kamčatce 7. května 2013.

Mistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn 2013

Přijdte si vyhrát nové SkiAlp lyže! Mistrovství ČR ve Skialpinismu 2013 se uskuteční ve Špindlerově Mlýně 31. března 2013. Je to už XXII. ročník závodu memoriál Jana Zapletala. Tombola o ceny do výše 80 000 Kč. Podrobnosti na www.skialpinismus.cz.

Sníh - v pořadu Čajovna na stanici Český rozhlas 3

V neděli 13. ledna 2013 byl v pořadu Čajovna na stanici Český rozhlas 3 – Vltava probíráno vše, co se týká pohybu na sněhu. V pořadu vystoupili cestovatel Martin Mykiska a skialpinista Jan Pala.

Radio Wave - Casablanca: Jan Pala o skialpinismu a lavinách

V neděli 16. prosince 2012 byl v rámci pořadu Casablanca na Radio Wave hodinové zimní povídání Casablanca: Jan Pala o skialpinismu a lavinách. Pořad je tam k poslechu i ke stažení.

Pozvánka na 38. ročník festivalu EKOFILM

Přijeďte se podívat do Ostravy, Karviné a Orlové na „Ekologický festival“, který nabídne velmi zajímavé filmy nejen od věhlasných autorů. Festival proběhne ve dnech 6. do 9. 12. 2012.

Setkání skialpinistů na Božím Daru v Krušných horách 2.-4. prosince 2011

První prosincový víkend uspořádala Komise tradičního skialpinismu ČHS Setkání skialpinistů 2011 na Božím Daru v Krušných horách. Setkání bylo v hotel restaurantu sv. Hubert a většina účastníků se dojela v průběhu pátečního podvečera. Pozvánka na Setkání skialpinistů 2011 – 2011-setkani-skialpinistu.pdf. Hlavní program byl v sobotu večer.

Vystoupení na filmovém festivalu zimních sportů v listopadu 2011

Po celý listopad se v sedmdesáti sedmi městech České republiky konal Filmový festival zimních sportů pořádaný cestovatelským portálem Hedvábná stezka a organizátory v jednotlivých městech. V Brně, Tišnově a Žďáru nad Sázavou jsem se „zúčastnil“ minivýstavou fotografií z různých skialpinistických výletů, zatímco 24. listopadu jsem byl jako festivalový host na Vsetíně.

Zajímavosti z veletrhu Sport Life v Brně 12. listopadu 2011

Ve dnech 11. až 13. listopadu 2011 se na brněnském výstavišti uskutečnil desátý ročník sportovního veletrhu SPORT Life. Do Brna jsem přijel kvůli promítání Skialp a snowboarding v Íránu na festivalu Kolem světa, a tak jsem měl na veletrhy SPORT Life a Bike Brno jenom asi dvě hodiny, které utekly velmi rychle.

100 ročníků časopisu Hrvatski planina na CD 1898-2008

Výbornou věc udělal Hrvatski planinarski savez, když v roce 2008 vydal CD se sto ročníky časopisu Hrvatski planinar. Bylo digitalizováno všech sto ročníků, takže je možné snadno sledovat vývoj horolezectví a turistiky na území Chorvatska a při účasti Chorvatů na výjezdech do zahraničí.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org