TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Luboš Chvátal - Haute Route Imperiale

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Tento skialpový přechod není sice tak vyhlášený jako je klasická trasa Haute Route, ale pokud jde o nádherné horské scenérie, náročnost a rozmanitost podniku, je s ním určitě srovnatelný. V tradiční a osvědčené sestavě, vyrážíme na konci dubna do srdce Walliských Alp abychom strávili báječných šest dní v úchvatném a divokém vysokohorském terénu.

Metodika - Rozbor některých lavinových nehod v zimě 2018 – 2019

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Přes současnou pokročilou prevenci a výborné lavinové předpovědi (alespoň v evropských a severoamerických horách) dochází každou zimu k řadě samovolných nebo uměle vyvolaných lavin. I přes rostoucí popularitou skialpinismu a splitboardu je počet fatálních lavinových nehod přibližně stejný. V prezentaci budou představeny některé z lavinových nehod. Stejně tak budou rozebrány jiné nehody, které se mohou stát při pohybu ve volném terénu.

Ski - párty - road movie z Gruzie

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Film je vhodný až od 18 let. Ve filmu je mnoho alkoholu a spousta sprostých slov.

Pik Lenina (7134 m) – na sedmitisícovku na lyžích nebo snowboardu

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Nejvyšší vrchol Kyrgyzstánu se považuje za nejsnadněji dostupnou sedmitisícovku. Jeho široká severní stěna s krásným sklonem a převýšením přibližně 2700 výškových metrů z vrcholu do prvního výškového tábora zároveň odpradávna přitahuje lyžaře a snowboardisty. Její český a slovenský prvosjezd se datuje do léta 2001. Přednášet budou Jan Pala a Tereza Vlachová.

Aktivní i vyhaslé sopky na Kamčatce na skialpech - Jan Pala

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Dálněvýchodní ruský poloostrov Kamčatka je u nás znám pro své aktivní a vyhaslé sopky, termální prameny, zemětřesení, velké množství medvědů a lososů, a třeba dolinu Gejzírů. Poloostrov přeplněný sopkami je nejzajímavější v zimních nebo jarních měsících, kdy nabízí dokonalé podmínky pro jakékoliv pohybové aktivity na sněhu.

Chacha Racha - poslední gruzínský ráj?

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Racha – jedna z posledních gruzínských oblastí, která statečně odolává náporu turistů a lyžařů, ale přesto jí mnozí neváhají označit za nejkrásnější kout Gruzie. Představte si, že by ve Svanetii zmizely všichni turisté, guesthousy, bary a všechny vleky a zůstalo jen pár místňáků a čtyřtisícové hory okolo.

Vysnívané línie - Petra Pogányová

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

O tom ako sme si plnili sny o najťažších zjazdoch v Tatrách, Alpách, ale aj vo svete.

Velká bílá Aljaška - Jiří a Klára Kočarovi

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Co Vás první napadne, když uslyšíte slovo Aljaška? Zlatá horečka, zima, divočina, drsná příroda, medvědi, vlci, losy, Denali, největší stát USA, rybolov, anebo jen spousta a spousta prostoru pro zimní radovánky, pak vítejte v ráji skialpinistů.

Kuldabros u eskymaček v Grónsku

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Splněný sen, o Grónsku dvou bráchů z Hané, kteří vyrostli na zabíjačkových specialitách a snili o vzdálených zemích na severu. Čekají vás eskymačky, velryby, pižmoni, mráz a prasklý lyžák. K tomu samozřejmě také nějaké to prudší lyžování v místech, kde si pro Vás „horská“ nepřijede.

Video - Ski Emotions in Iran 2007-2014

Kratky zostrih zo skialpinistickeho vyletu do iranskych pohori Alborz (Elburz) a Zagros, o ktorych mnoho ludi netusi ako o raji pre skialpinizmus. Stovky kilometrov horskych hrebenov, 1 pattiscovka, 140 stvortisicoviek a exotika ktore stoja za navstevu s lyzami. Rezia Rasto Hatiar.

Přihláška na workshop a skialpinistické závody na Setkání skialpinistů 2018

V sobotu dopoledne budou na Setkání skialpinistů 2018 na programu praktické workshopy. Některé z nich se uskuteční v závislosti na aktuálních sněhových podmínkách.

Maruška Zelená: Od běhání ke skialpovým závodům

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Maruška Zelená je všestranná sportovkyně, která se kvůli kopcům a běháním v nich přestěhovala z uherskobrodských nížin do Rožnova pod Rahoštěm. Ve své přednášce uvede „Jaké to je oživit trenink na ultra traily závody na skialpech? Exkurz do života trailovych tenisek a závodních lyží.“

Setkání skialpinistů 2018 - skialpová tombola

Součástí Setkání skialpinistů 2018 ve dnech 7. až 9. prosince 2018 bude i bohatá tombola. Co můžete v Beskydech vyhrát?

Video - 1 dodávka, 2 týdny, 3 Mulleti a Lofoty

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

1 dodávka, 2 týdny, 3 Mulleti a nespočet zážitků na jejich společné cestě za skialpovým dobrodružstvím za polární kruh na norské Lofoty. Filmek charakterizují prvky roadmovie, komedie, dramatu, ale i mírně lechtivé scény nad kterými zůstává Mullet stát. Jak mohou přežít tři kluci po dobu dvou týdnu v jedné dodávce vám ukáží Travelling Mullets ve snímku The Arctic Haute Route.

Pozvánka na promítání a video - Na žně k Turkovi

Proti Větru, Beton Ski Team, Winter Carrots, ABA či Květná. Co může vzniknout z tohoto každoročního koktejlu za dobrodružstvím? Například aktuální dokument o skialpinistic­ko/splitboardo­vém výletu, do málo prozkoumaného pohoří Kačkar na severovýchodě Turecka.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org