TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

POZOR na lháře a zloděje Lukáše "Čvachtu" Tkáče

Tímto bych chtěl upozornit na chovaní Lukáše „Čvachty“ Tkáče (telefon: 603785631) – Allroads Čvachta, s nímž se můžete potkat v Horské službě Beskydy, při výškových pracech nebo jako s instruktorem na horách v létě či zimě.

To je on, prolhaný zloděj pan Čvachta
To je on, prolhaný zloděj pan Čvachta (CLICK TO ENLARGE)

Při návratu z Alp 24. června 2013 jsem u kolegy v autě při přesedání v Brně zapomněl omylem cepín. Zjistil jsem to asi dvacet minut po odjezdu z Brna do různých směrů. Jelikož jsme se rozjeli na různé strany, nemělo se smysl kvůli cepínu, jenž se dá snadno sbalit a podat na poštu, vracet. Tak jsem se nevrátil, a to byla zásadní chyba.

Kolega, jenž řídil auto, odjížděl druhý den pryč a pan Lukáš „Čvachta“ Tkáč mu slíbil (24. 6.), že cepín dá na poštu nebo ho v dalším týdnu doveze do Prahy. Chyba lávky, neboť tato zdánlivě standardní aktivita znamenala začátek tříměsíční anabéze, na jejímž konci je hodnocení (ze dne 19. 9. 2013), že pan Lukáš „Čvachta“ Tkáč je prolhaný zloděj, který pravděpodobně trpí bájnou lhavostí.

Cepín jsem měl půjčený jen na prodloužený víkend s předpokladem návratu v červnu. Jaká byla reálná situace?

 • pan Čvachta měl kontaktní údaje na mou osobu, tj. nic mu nebránilo cepín poslat nebo dodat
 • odjel jsem do Makedonie a Albánie, a kolega, od něhož jsem měl cepín půjčený se mi ozval, že se mu ještě nevrátil. To bylo poněkud překvapující, neboť v sms pan Čvachta potvrdil, že cepín poslal
 • zjišťoval jsem, co se s cepínem stalo, a ejhle, pan Čvachta si opět vyžádal obě adresy, že cepín už posílá. Poslání opět potvrdil
 • po dalších dvou týdnech (pro změnu jsem byl na Slovensku) se kolega ozval, že cepín stále nepřišel. Co na to pan Čvachta? Cepín už prý posílá a jeho poslání opět potvrdil.
 • v průběhu srpna a září se úplně stejná situace zopakovala ještě několikrát – vždy urgence od kolegy, kde je cepín, otázka na pana Čvachtu, zda cepín poslal: „prý se mu má poslat adresa“, adresa poslána, potvrzení od pana Čvachty, že cepín poslal… A NIC!

Jednou údajně jel přes Prahu, a chtěl po mě, abych mu řekl, kde budu. Přesně jsem mu popsal, že od 19 do 21 hodiny budu hrát volejbal a kde ten volejbal bude. Po deváté hodině večer jsem zjistil, že jsem měl chvíli předtím zmeškaný hovor od pana Čvachty. Zpětné volání už samzřejmě nebral, neboť podle svých slov:

 • pracuje v nepřetržitém provozu (24 hodin denně 7 dní v týdnu), kde nemůže brát telefony (to, že si s ostatními telefonuje asi nepřetržitému provozu nevadí)
 • neodpovídal ani na SMS ani na opakované volání

Situace 11. září 2013 byla taková, že pan Čvachta od června X krát slíbil, že cepín pošle nebo doveze (mohu doložit výpisem SMS vyměněných s touto nedůvěryhodnou prolhanou osobou), a X krát z jeho SMS bylo na první pohled jasné, že cepín poslal. Skutečnost?

Tento pán Lukáš „Čvachta“ Tkáč je bohapustý lhář, jakého jsem v životě ještě nepotkal a netušil jsem, že se na horách taková individua vůbec mohou vyskytovat.

Jelikož jsem už X krát podle všech indicií předpokládal, že je cepín poslaný, a ten, kdo mi ho půjčil, ho už má opět ve svém držení, tak jsem to každý den nekontroloval. Dotyčný kolega se vždy po nějaké době ozval s tím, co se děje s cepínem, že ho stále nemá.

Když jsem se po jeho urgencni z 11. 9. 2013 ptal SMS (telefon samozřejmě nebral) pana Čvachty, co je s tím cepínem, tak mi sdělil SMS doslova a do písmene následující:
“Dovol, abych ti sdelil, ze nejsem tva chuva. Ja ti ho v aute nenechal, tak bud rad, ze neskoncil v popelnici”
11. 9. 2013 v 17:24 h

Musel jsem si tu SMS prečíst několikrát, aby mi vůbec došlo, co ten ....... (slušná slova se použít nedají, vhodné jsou pouze tečky, hodně teček) napsal. To si dovolí napsat prolhané individuum, které X krát slíbí, že je cepín poslán, nebo že je na cestě do Prahy, apod. Nevím, jaké s tímto pánem máte zkušenosti (prosím o případné uvedení v komentářích), ale z mého pohledu se jedná o osobu postiženou nejenom bájnou lhavostí, které jeho myšlenkové pochody zřejmě probíhají někde úplně jinde než v hlavě. Dělá ostudu nejenom Horské službě Beskydy, jejímž je členem, ale obecně všem lidem, kteří se pohybují po horách.

Přeji co nejméně osobních a praktických zkušeností s panem Čvachtou, který se přes opakované upozornění z více stran chová tak jak se chová. Cepín samozřejmě není, a už nikdy nebude.

Lukáš „Čvachta“ Tkáč = prolhaný zloděj, kterému stojí za to lhát a krást cepíny.

POZNÁMKA: Článek je uveden v sekci „Tipy a triky“, neboť tento pán s na první pohled sympatickým kukučem a působící velmi důvěryhodně, zná řadu tipů a triků, jak Vás obalamutit, obelhat a případně okrást.

Podobné články

Komentář

 1. Jan Těšík - 22. září 2013, 08:55 #

  Ahoj. Tento článek mi úplně mluví z duše a jen potvrzuje to, co se mi s Čvachtou stalo před nějakým časem. Slíbil, že mi sežene lano a průběh byl úplně stejný. Posílání SMS – žádná odpověď, telefonáty – nepřijímal, navštívil jsem ho na HS Beskydy na Pustevnách a řekl, že hned odpoledne mi pošle email, samozřejmě nic. Po pár měsících jsem to vzdal. Nechápu takové jednání.

 2. Petra Šnapková - 7. říjen 2013, 15:08 #

  Dobrý den
  A co kdyby jste tak uveřejňoval i ostatní komentáře, než jenom negativní od Jana Těšíka…

 3. palič - 7. říjen 2013, 16:43 #

  [2] Dobrý den, jaké ostatní komentáře máte na mysli? Zveřejněný je jeden diplomaticky korektní a sem přišel ještě jeden, z jehož autorem jsme si vysvětlili odlišné názory offline, aby se tady nerozvíjela zbytečná diskuze o jednotlivá slova a pochopení vět.

  Pokud máte zájem o řadu dalších záporných či kladných komentářů – podívejte se na odkaz tohoto článku na Facebooku.

 4. Jindra - 11. říjen 2013, 23:05 #

  Myslím, že Lukáš přešel od loňského podzimu do HS Jeseníky. Ale to asi není podstatné pro tento článek.

 5. Ondra - 23. leden 2014, 14:40 #

  Není náhodou označení „zloděj“ dosti přehnané? Neschopný lhář, ok. On Vám přece ten cepín tajně nevzal, ne? Já u zmíněného Lukáše kdysi dělal kurz a nemohu si na nic stěžovat. Docela dobře si vzpomínám, že po kurzu jsme oba měli telefony plné zmeškaných hovorů a sms, na jejichž vyřizování, jak jsme se oba shodli, bysme potřebovali sekretářky.

 6. J. Vích - 8. březen 2014, 21:25 #

  Tohle je bohužel v zemích českých bezmála převažující model chování = řečené slovo nic neznamená, vždy (u)dělám to, co mi momentánlě přinese nejvíc profitu / nejméně práce / nejsnažší výsledek (ať už je jím cokoliv), bez ohledu na to, zda jsem předtím něco řekl, slíbil, (ne)udělal. Spolu se schopností vymluvit se a „ospravednit“ si téměř cokoliv to, bohužel, skládá působivou ukázku české povahy. Díky za varování, je dobré vědět, na koho si dát pozor a kde (Jesníky jsou mé srdeční hory :).

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org