TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Čtyři kopce VKV v července 2021

V sobotu 24. července jsme se ráno vzbudily a po snídani vyrazily na další kopce Vrchařské koruny Valašska. Do auta jsme naskládaly kola a sebe a vyjely jsme. Autem jsme jely asi 25 minut přes Vsetín na naší první zastávku ve Vizovicích.

Chladná studna

Zastavily jsme autem někde kousek od křižovatky ve Vizovicích. Vyndaly jsme kola z auta a vyrazily jsme směrem k prvnímu vrcholu našeho výletu – Chladná studna. Přejely jsme křižovatku a zamířily nahoru do kopce. Cesta byla poněkud strmá, ale nebylo to tak strašné. Asi po 200 metrech se cesta začala mírnit. Po chvíli jsme odbočily z hlavní silnice na cestičku. Ještě, než jsme po ní pokračovaly, daly jsme si malou přestávku.

Chladná studna je obestavěná, takže je opravdu chladná
Chladná studna je obestavěná, takže je opravdu chladná

Po cestičce jsme jely krátce, dokud jsme nezajely do lesa. Lesem jsme šlapaly tak 20 minut, dokud jsme nedojely k závoře. Tam jsme si daly odpočinek a pokračovaly jsme v cestě. Cesta byla opět do kopce, a tak jsme to chvíli tlačily a pak jsme zase nasedly na kola. Chvíli jsme jely lesem, dokud jsme nedojely k Chladné Studni. Tam jsme se vyfotily, udělaly si přestávku a jely k autu. Ještě chvilku jsme jely lesem, dokud jsme se nenapojily na asfaltku. Po ní jsme jely už jenom dolů. Zastavily jsme až u auta. Naložily jsme kola a vyrazily k druhému vrcholu.

Pohodička na Střelenskou kapli

Auto jsme nechaly na parkovišti u Coopu ve Střelné. Tento výlet byl celkem krátký, takže moc textu tady asi nebude. Každopádně. Vyjely jsme na kolech ke kapli. Chvilku jsme jely po asfaltce, potom jsme odbočily doleva nahoru a kousek dál se změnila cesta. Už jsme nejely po asfaltce, ale spíše po něčem, co připomíná polní cestu. Po asi 100 metrech jsem si všimla, že kousek od nás létají dva vrtulníky, které se pak přemístily někam nad lesy. Pak už jsem je neviděla a jela jsem dál.

Střelenská kaple je celodřevěná s posezením uvnitř
Střelenská kaple je celodřevěná s posezením uvnitř

Za chvilku se cesta proměnila v louku, po které jsme vyjely až na vrchol. Od začátku louku byl vrchol vidět, takže to nebylo až tak děsný. Dojely jsme k vrcholu na Střelenskou kapli, opět jsme se vyfotily a něčeho jsme si všimly. U kaple měli bažanta. Ale nebyl to ten černý bažant, kterého všichni známe. Ne, tenhle měl žluté zbarvení. Chvíli jsme ho tam s Ladou krmily trávou a pak jsme jely dolů k autu. Cesta dolů byla hodně rychlá a po pár minutách jsme byly u auta. Naložily jsme kola a vydaly se na další zastávku.

Na Filku jsme dost tlačily a dolů jeli trailem

Dojely jsme autem do Zděchova, odkud jsme jely k vrcholu Filka. Tenhle výjezd byl docela hodně náročný. Prvně jsme vyjely po cestě nahoru, dokud jsme nedojely na parkoviště. Tam jsme si daly krátkou přestávku a pokračovaly v cestě. Dál jsme jely po asfaltce až k úseku, kde jsme šly chvíli přes nějakou trávu k lesu.

Filka nám dala pořádně zabrat
Filka nám dala pořádně zabrat

V lese jsem to chvíli tlačila, potom jsem jela a potom už jsem tlačila skoro až na vrchol. Cesta byla totiž hodně strmá a byly na ní docela velké kameny. Až po asi 150 metrech jsem nasedla na kolo a jela dál. Dojely jsme k vysílači. Tam jsem bohužel zjistila, že to není vrchol. Tak jsme tam jely ještě kousek po žluté až k vrcholu. Udělaly jsme si fotku a jely jsme dál.

Po cestě jsme se dostaly až k místu, od kterého vedly traily. Chvíli jsem tam s Ladou jedla maliny. Rozhodly jsme se, že sjedeme zelený trail a pak se napojíme na červený. Začátek byl v pohodě, dokud jsme se nedostaly do lesa. Tak jakože nebylo to tak špatné, ale některé klopené zatáčky se mi teda úplně nelíbily. Co si budeme. No nějak jsem to přežila a potom červený trail byl teda jako lehčí. Zastavily jsme se před loukou, kde nás čekal sjezd dolů. Rychle jsme to sjely a pokračovaly jsme v cestě. Po sjezdu louky nás čekala jenom asfaltka k autu. Přemístily jsme se na naší poslední zastávku.

Kaple svatého Huberta v Prlově byla rychlá

Auto jsme nechaly někde u cesty u cedule. Tenhle výjezd ke Kapli svatého Huberta nebyl ani moc zajímavý, takže nic moc tady nebude. No, začaly jsme na asfaltce a jely jsme do kopce kolem různých baráků. Když jsme projely kolem stodoly, cesta se začala lámat a už nebyla moc strmá. Po asi 100 metrech jsme viděly cestu po které jsme měly dojet ke kapličce. Na začátku cesty byly balvany, ale jakože opravdu velké balvany! Takže to jsem tlačila, pak jsme jely kolem kadibudek (který byly cool a mám v nich fotku). Dohrabaly jsme se ke kapličce.

<img src=„/images/9095t­.jpg“ alt=„Kaple svatého Huberta byla posledním "kopcem“ dnešního dne" title=„Kaple svatého Huberta byla posledním "kopcem“ dnešního dne" class=„lb“ />
Kaple svatého Huberta byla posledním „kopcem“ dnešního dne

Přečetly jsme si nějaká pravidla, co byly venku na cedulce nebo kameni a koukly jsme se dovnitř. Udělaly jsme si zase fotku a jely k autu. Cesta byla rychlá, takže u auta jsme byly opět za chvilku. Dolů jezdíme čím dál tím rychleji.

A na konec?

Jely jsme na oběd a potom do Jablůnky, kde už jsme jenom odpočívaly.

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org