TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Za telemarkovými sjezdy do Nízkých Taur v květnu

Situace v Máji se sněhem nevypadá nikde příznivě. Fronty šly podél slovinsko-rakouské hranice zastavovaly se v Nízkých Taurách. Na sever Alp nepřišlo skoro nic ze sněhových srážek. Takže 10. května vyrážím s novojičíňáky bráchou Martinem a Danem z Brna Bystrce, směr Hohentauern, Rottemanner Tauern.

Telemarkové lyžování v Beskydech

Zasněžené Moravskoslezské Beskydy jsou pro mnohé ty nejhezčí hory na světě. V únoru zde bývaly celkem pěkné sněhové kalamity a výška sněhové pokrývky nezřídka dosahovala alpských hodnot. Letos se však zima trochu opozdila, napadlo hodně jen na jižním hřebenu Alp. Tak doufejme , že se vlhký vzduch se sněhem začne pomalu stáčet na severovýchod i do našich končin.

Konec skialp a telemarkové sezony v Beskydech 14. dubna 2013

Letošní zima se po špatném začátku s minimem sněhu rozjela na plné obrátky a ještě v polovině dubna bylo na horách sněhu až až. Využil jsem nabídku staršího brudera na zapůjčení telemarkového vybavení a ve 2× telemark a 1× skialp jsme vyrazili v neděli 14. dubna 2013 na královnu Beskyd – 1323 m vysokou Lysou Horu.

Telemarkové - Skialpové cvičení na Poludňovém Grúni

Podařilo se nám s bratem doslova ukořistit neděli 17. března 2013 a zatímco palič posledním dnem uzavíral lavinový kurz na chatě pod Chlebom jsme se vydali na Malou Fatru s cílem, že já vyzkouším telemarkové obloučky, Libor si přitom fajně zalyžuje a omrkneme, jak to paličovi na kurzu šlo. Nakonec vše proběhlo trošinku jinak.

SP Sport - specializovaný skialpinistický a telemarkový obchod ve Zlíně

Ve Zlíně sídlí na ulici J. A. Bati 5648 v areálu Svit, 32. budova specializovaný skialpinistický a telemarkový obchod SP Sport. Přiznám se, že jsem při jeho první návštěvě málem zůstal stát s otevřenou pusou, protože tak široký výběr skialpinistických a telemarkových vázání jsem na území České republiky a Slovenska ještě neviděl.

Má spojení telemark a pevná pata smysl?

Nebo-li oplatí se něco podobného vyrobit pro lyžaře, který preferuje střídání stylů jízdy a může tedy pro své kratochvíle využívat jen jedny lyže, jedny boty, jedno vázání (kombinaci vázání).

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org