TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Skialp výlety

Sibiř 2021 - listopadové prašanování

Kde v listopadu zahájit skialpovou sezónu vylepšenou o spousty prašanu? Tradiční oblasti bezedného prašanu ještě čekají na přívaly sněhu, ale někde je to na jistotu. Kde? No přece na Sibiři. V druhé polovině listopadu jsem vyrazili na tradičního rozhýbání nohou, skeletů, vázání, lyží a tuleních pásů v prašanu.

Příběh Kejda Ski Teamu, část 2 - Za polární září na Lofoty

Po tatranském warm-upu přišel čas na první exotičtější dobrodružství sezóny 2013. V plánu jsme měli norské souostroví Lofoty, čarokrásné, divoce rozeklané ostrovy za severním polárním kruhem, které mají obrovský a dosud ještě ne zcela objevený potenciál pro strmé lyžování. Sjezdy z alpsky vyhlížejících vrcholů končíte na plážích v plochých fjordech.

Skialpový výlet na předvrchol nejvyššího kopce makedonského Pelisteru - 2601 m vysokého vrcholu Baba

Na závěr týdenní skialpinistického pohybu po makedonských pohořích (JERKY SNOW CAMP 2012 Macedonia – slunečný skialp a základové laviny) jsme zajeli na jih až téměř k řeckým hranicím do do lyžařského střediska Pelister. Už od rána bylo jasné, že den bude teplý více než by se nám líbilo a bylo zdrávo. A taky že vedro bylo pekelné.

Na skialpech na Titov vrv (2748 m) v makedonském pohoří Šar planina

První oblastí, kde jsme se při letošním skialpovém výletu na Balkán (JERKY SNOW CAMP 2012 Macedonia – slunečný skialp a základové laviny) zastavili, bylo pohoří Šar planina ve dnech 25. až 27. března. V tomto pohoří se nachází třetí nejvyšší vrchol bývalého Jugoslávie – Titov vrv (2748 m). Ten byl jedním z našich cílů. JERKY SNOW CAMP 2012 Macedonia se uskutečnil za podpory Jerky a Komise tradičního skialpinismu ČHS.

V potu tváře aneb skialp v Makedonii z pohledu EUroženy

Super Strong Zážitkový koncentrát s příchutí krásné literatury kořeněný slzou nejnovějších vědeckých poznatků. Složení: 86% Silné zážitky (pečlivě tříděné selektované a zpracované), 12% krásná literatura (Julius Komárek: Neznámá Makedonie, 1946), 2% pravé vědecké poznatky o ženách. Barviva: Fikce, Falsifikace a Fantasmagorie. Antioxidant: Ropák, zahušťovadlo: Palič, stabilizátory: Dušan a Ruda, který se tak vůbec nejmenuje, konzervant: Markéta

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org