TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Na horách i pod vodou s Lamax W10.1 nejenom v pozoru

V zimních a jarních měsících roku 2023 jsme měli možnost důkladně vyzkoušet nejvyšší model akční kamery Lamax W10.1, o níž sám výrobce tvrdí, že je to nejlepší kamera, jakou kdy přivedl na trh. V řadě ohledů je možné s tímto tvrzením souhlasit, protože z hlediska deklarovaných technických parametrů se jedná o vynikající počin.

Kamera Lamax W10.1 připevněná na přilbě k zimnímu použití
Kamera Lamax W10.1 připevněná na přilbě k zimnímu použití

Odolné tělo s dvěma displeji a řadou funkcí

Kamera má robustně vypadající pouzdro se třemi tlačítky, dvěma displeji a dvěma kryty pro přístup do útrob kamery. Zadní dotykový displej má uhlopříčku dva palce, zatímco přední je menší (1,4 palce), ale při praktickém použití velikostně ideální pro natáčení „youtuber videí“, videí se selfie tyčkou, apod. Dotykový displej umožňuje kompletní nastavení různých módů kamery pro video ve formátu NTSC/PAL i foto až do formátu 64 MPx. Klasické běžné snímání je doplněné o pomalý nebo zrychlený záznam, smyčku, sériové foto, časovač, dlouhá expozice, cyklické nahrávání, manuální nastavení expozice, nastaveni barev ve videu, kreativní režimy.

Lamax W101 – ukázka videa od palic na Vimeo.

Celý článek je tady: RECENZE: LAMAX W10.1 – AKČNÍ OUTDOOROVÁ KAMERA NA HORY I POD VODU

Kamera Lamax W10.1 v letní verzi na chůzi, kolo i běh
Kamera Lamax W10.1 v letní verzi na chůzi, kolo i běh

Praktické zkušenosti na sněhu i bez něj

Kameru jsme v terénu vyzkoušeli v různých pohořích i nížinách (při potápění ne) při aktivitách jako skialpinismus, běžecké lyžování, horská kola, chůze a běh. Experimentovali jsme se všemi třemi možnostmi měření expozice. Pokud byla snímaná scéna s malými rozdíly v kontrastu (typicky slunečné počasí na sněhu), tak video bylo výborné. Jednalo-li se ale o místa, kde se světelné podmínky měnily ze stínu do plného slunce nebo jen jasné oblohy, expozice ať už u videa nebo fotek byla v jasnějších místech na hranici saturace nebo za ní – viz fotografie a video.

Zimní fotografie z kamery Lamax V10.1 z oblasti rakouského Planneralmu
Zimní fotografie z kamery Lamax V10.1 z oblasti rakouského Planneralmu

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org