TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Recenze knihy Laviny v Krkonoších

Kniha Laviny v Krkonoších vydaná Správou KRNAPu si předsevzala komplexní pojednání o lavinové problematice v nejvyšším českém pohoří, což už předem zaručuje autorský kolektiv Milena Kociánová, Viktor Kořízek, Valerián Spusta a Andrzej Brzeziński. Všichni autoři se věnují problematice sněhu a lavin dlouhé roky až desetiletí, což samo o sobě zaručuje vysokou erudovanost této publikace. Kniha by neměla díky svému rozsáhlému obsahu chybět v knihovně žádného zájemce o pohyb a pobyt v horském prostředí, kde mohou v zimě působit laviny, neboť řada obsažených informací přesahuje hranice Krkonoš.

Recenze průvodce Freeride in Lombardia

Italská pohoří obvykle nabízejí ideální podmínky pro různé lyžařské a snowboardové aktivity.V Lombardii je řada lyžařských středisek situována tak, že kromě klasických sjezdových disciplín je možné v jejich blízkém okolí provozovat freeride. Průvodce Freeride in Lombardia, který je k zapůjčení pro členy ČHS ve svazové knihovně – Nové přírůstky do knihovny ČHS – tradiční skialpinismus, popisuje padesát vybraných sjezdů v této krásnými horami obdařené oblasti Itálie.

Po zamrzlé řece do nitra Himaláje s Martinem Mykiskou - recenze nového vydání knihy

Čhadar,několi­kadenní putování po zamrzlé řece Zanskar 100 km dlouhou roklí z Ladaku do vysokohorských vesnic centrálního Himaláje, které během drsné zimy představuje pro domorodce jediné spojení s civilizací. To je hlavní téma poutavě napsané cestopisné knihy Martina Mikysky Po zamrzlé řece do nitra Himaláje, kterou vydal autor ve svém nakladatelství MTM v novém vydání v listopadu 2013. Kniha je napsána velmi čtivě, takže je těžké se od ní odtrhnout.

Průvodce horskou a cestovní medicínou - kniha, kterou musí každý mít

V listopadu 2013 byla na Fóru alpinismu na pražském Smíchově pokřtěna kniha „Průvodce horskou a cestovní medicínou“ (Petit guide medical pour le voyage) od francouzského lékaře Emmanuela Cauchyho, jemuž se přezdívá Doktor Vertical. Při prvním zběžném prolistování knihy je jasné, že se uznávaný „Doktor hor“ Emmanuel Cauchy do určité hloubky zmínil téměř o všem, k čemu může dojít při cestovatelských aktivitách a pobytu na horách v průběhu celého roku.

Recenze skialpinistického průvodce SKITOURENFÜHRER ÖSTEREICH (díl 1.)

Skialpového průvodce sestavil kolektiv renomovaných autorů Andreas Jentszch, Axel Jentzch a Andreas Riesner ve vydavatelství Alpinverlag ve třetím vydání v roce 2011. Jelikož jsem tak trochu fanatik do různých průvodců po horách, neodolal jsem, a při jedné z návštěv Rakouska jsem si pořídil i toto dílko. Nutno říct, že jsem neprohloupil.

Recenze skialpinistického průvodce Schitouren plus od nakladatelství Schall Verlag

Kniha Schitour Plus z nakladatelství Schall-Verlag Wien je sice už staršího data vydání – vyšla v prosinci 2001 – nicméně svým obsahem je dost nadčasová. Každému, kdo si chce zalyžovat v oblasti od rakouského Semmeringu po švýcarský Chur lze tohoto průvodce jen doporučit.

Recenze slovinského skialpinistického průvodce Turni smuki

V posledním listopadovém týdnu 2011 jsem byl pracovně v Ljubljani, a jelikož ani ve Slovinsku zatím není sníh, tak jako motivace na skialpinistické výlety jsem zakoupil průvodce Turni smuki od Andraže Poljance.

Recenze průvodce Freeride in Dolomiti - Marmolada, Arabba, Sassolungo, Sella, Alt

Italské nakladatelství Versantesud vydalo v prosinci 2009 druhé doplněné vydání italsko-anglické knihy FREERIDE IN DOLOMITI, 100 itineraries italského horského vůdce Francesca Tremolady. Už první zběžné prolistování naznačuje, že tento spíše skialpinistický než freeridový průvodce je vynikající. A taky že ano.

Recenze průvodce Die schönsten Freerides in den Österreichischen Alpen

Pro české skialpinisty a freeridery je nejoblíbenější a nejdostupnější zemí Rakousko. Ze západní části České republiky je to s využitím německých dálnic jenom kousek, a tak se dá jezdit za parádními volnými terény víceméně každý víkend v závislosti na počasí a aktuálních sněhových podmínkách. Pro zájemce o jízdu ve volném terénu v blízkosti standardních lyžařských středisek byl v roce 2009 vydán průvodce Die schönsten Freerides in den Österreichischen Alpen. Pár osobních poznatků k této knize je uvedeno dále.

Recenze průvodce Skiführer Aostatal: Zwischen Montblanc und Gran Paradiso

Dostal se mi do rukou skialpinistický průvodce Aostatal zahrnující oblast mezi Mont Blancem a Gran Paradisem. Při zběžném nahlédnutí do něj byl vidět, že autor Walter Klinkhammer si s ním pořádně vyhrál u všech 356 výletů. Nahlédnul jsem do něj důkladně a své velmi kladné dojmy shrnul níže. Průvodce jsem s klidem zařadil mezi nejlepší ve své docela poměrně rozsáhlé průvodcovské knihovně.

Skialpinisticky sprievodca polskych Tatier - SZLAKI NARCIARSKIE TATR POLSKICH 1936

Ze uz v roku 1936 vysiel tento podrobny lyziarsky sprievodca polskych ale scasti i slovenskych Tatier je naozaj obdivuhodne.

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org