TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Recenze freeridových a skialpových pinových bot DYNAFIT TIGARD 130

U Dynafitu přišli na sezónu 2023 s novou skialpinistickou botou Tigard 130 určenou pro vyznavače náročnějších a extrémních sjezdů a skoků. Na první pohled se tak svou čtyřprezkovou konstrukcí Tigard vizuálně blíží klasickým sjezdovým skeletům. Shrnutí a kladné zkušenosti z uplynulé zimy jsou tady.

Recenze velmi povedeného nejenom skialpinistického kompletu MONTURA SKI STYLE

Italská Montura patří mezi přední výrobce oblečení na vysoce aktivní sport. Svůj vytříbený design a vývoj projevuje u parádního skialpového kompletu: bundy Montura Ski Style Hoody Jacket a kalhot Ski Style Pants. Intenzivně jsme tento komplet testovali měsíc při různých aktivitách v českých, slovenských a rakouských horách.

Recenze české péřovky Patizon Delight 100 – extra lehká bunda do hor i města

Česká firma Patizon je nováčkem v českém outdoorovém rybníčku a se svým výhradním zaměřením na péřové spacáky a bundy ji můžete najít ve všech podobách volného pohybu v přírodě. V tomto ohledu je trochu výjimečná bunda Patizon DeLight 100, která je určená pro „celoroční“ použití jak v běžném životě, tak i na horách.

Na horách i pod vodou s Lamax W10.1 nejenom v pozoru

V zimních a jarních měsících roku 2023 jsme měli možnost důkladně vyzkoušet nejvyšší model akční kamery Lamax W10.1, o níž sám výrobce tvrdí, že je to nejlepší kamera, jakou kdy přivedl na trh. V řadě ohledů je možné s tímto tvrzením souhlasit, protože z hlediska deklarovaných technických parametrů se jedná o vynikající počin.

SUUNTO – přechod na nové platformy a ukončování podpory Movescount

Podtitulem může bý shrnutí nedostatků současné aplikace SuuntoApp při plánování a vyhodnocování outdoorové aktivit. Jsem sportovec, kartograf a mám rád počítače. Ale jsem konzervativní. Používám věci kolem sebe zpravidla tak dlouho, až si je zamiluju, naučím se je perfektně ovládat a dobře se o ně starám. Pak se mi ovšem stává, že mám vyladěný přístroj, umím s ním triky a kouzla a ovládám ho poslepu, ale výrobce je zcela jiného názoru. Přichází s updaty, novinkami, a dává do přístrojů kazítka, aby se kola ekonomiky točily.

Představení bezodpadového dehydrovaného jídla Voyager

Francouzský VOYAGER se liší od dalších výrobců dehydrovaných jídel v mnoha ohledech – důrazem na nízkou hmotnost doplněnou o maximální kalorické hodnoty a obalovou bezodpadovost.

Povedená pomůcka nejenom na ledovec - Mammut RescYou

Koncem října 2013 se mě kolega zeptal: „Máš už hen ten bazmek na ledovec se spoustou špagátů. Vyrábí to Mammut a je to prý fajne“, což byla dostatečná motivace k tomu se podívat, o co vlastně jde. Původní nápad jen se podívat se rychle změnil v alternativní – hned koupit. Proč takové rychlé rozhodnutí k pořízení Mammut RescYou?

Velké čelovkování ve Velké Fatře na začátku listopadu 2013

První listopadový víkend jsme vyjeli na Testování vybavení ve Velké Fatře, 2.-3.11.2013. Asi mnohé hned napadne otázka: „Proč vůbec dělat dvoudenní testování nového vybavení na příští rok přímo na horském hřebenu a ještě v dešti?“ Odpověď je jednoduchá – dnes je k dispozici obrovský výběr všeho možného vybavení a někdy je těžké se v něm orientovat. Proto je vhodné vyzkoušet, co vše se chystá na nejbližší dobu.

Malý komix o tom, jak nám chutnaly outdoorové pokrmy od Mountain House a Travellunch

Bylo nebylo, ale tentokrát se to skutečně stalo. Co? Na začátku listopadu uspořádal Brko historicky první specializované Testování vybavení ve Velké Fatře, 2.-3.11.2013. Zkoušelo se o sto šest až do hranice fyzického kolapsu. Když už to vypadalo, že účastníci vysílením padnou, byla vytažena z jedné velké tašky hromada dobrot. Jaké byly? Výborné! Komix napoví více.

S novými botami AKU Transalpina GTX 342 v Malé Fatře a na Ukrajině

Od července mám novinku italské obuvnické firmy AKU na rok 2013 – lehké boty určené pro turistiku a lehký trekking AKU Transalpina GTX 342. Stihnul jsem je důkladně vyzkoušet v Malé Fatře a při týdenním přechodu Slunečné ukrajinské Rachovské hory s CK Alpina 2. až 11. srpna 2013.

Cyklistické tretry Specialized Sport MTB - výborné na MTB i silničku

Vlivem okolností jsem byl nucen si v červnu 2013 pořídit nové boty na kolo. Zadání bylo jednoduché – cyklotretry pro MTB i silničku, pevné, lehké a za přiměřenou cenu. Závodní tretry byly finančně trochu jinde, a tak jsem po důkladném vyzkoušení zvolil Cyklistické tretry Specialized Sport MTB 2013. K dnešnímu dni jsem v nich najezdil necelých 900 km jak na horském, tak na silničním kole.

Čelovka Silva Trail Runner - ideální na skialp, běžky, kolo a běh

Pár dní před odjezdem na Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu jsem se díky Quillcz.cz dostal k čelovce Silva Trail Runner. V České republice jsem čelovku už nestihnul vyzkoušet, a došlo k tomu až v dálněvýchodní oblasti Ruska.

Kamčatské zkušenosti se stanem Hilleberg Nallo 2 GT

Při výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu jsme měli od Hanibal.cz povedený dvoumístný stan Hilleberg Nallo 2 GT. Stan jsme vyzkoušeli důkladně v zimních podmínkách při silném větru doprovázeném vodorovným sněžením.

Krátka óda na Jetboil Sumo

Redakčne predĺžené.

Od nášho vyslaného spravodajcu z Kamčatky (Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu) sme dostali prudko subjektívnu, hrubo neobjektívnu, citovo zafarbenú, no zároveň exkluzívnu recenziu na turistický varič Jetboil Sumo.

Upozorňujeme, že pri čítaní nasledovných riadkov budú čitatelia obeťami reklamy a neskrývaného marketingového masírovania. Pohodlne sa usaďte, požite návykové látky v zvyčajnom množstve, recenzia sa práve začína…

Hanibal víkend s testováním stanů Hilleberg a bund Tilak v hustém jesenickém dešti

Obchod s potřebami pro svobodné cestování Hanibal připravil ve spolupráci s firmami „Hilleberg“: a Tilak ve dnech 8. až 10 . června 2012 Hilleberg & Tilak Event – testovací víkend v Jesenikách. Předpověď počasí slibovala ideální testovací podmínky – déšť a občas polojasno. Předpověď tentokrát vyšla na sto procent.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org