TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Prosincový fitness skialp se #skimokids na Bílé v Beskydech

Druhá polovina prosince 2020 byla ve znamení oteplení a přírodní sníh v České republice nebyl. Nezbývalo než využít technického sněhu na sjezdovkách. Po kratším rozlyžování jsme se věnovali trochu fitness skialpu v lyžařském areálu Bílá, tj. tam, kde proběhl první skialpinistický závod nové sezóny 2020–2021.

Lavinové sondy - článek vyšel v časopise OUTDOOR 1/2008

ARCHÍV – Sněžnice, skialpy, snowboard… a horský terén pokrytý sněhovou peřinou. Romantika, čistota, klid jako když vystřihne, ale také veliké riziko lavin. Proto by mimo jiné v žádném batohu, který směřuje se svým majitelem do potenciálně lavinového terénu, neměla chybět lavinová sonda. A zdaleka nemusí jít jen o hory u sousedů. Stačí se podívat do Krkonoš, Jeseníků a nově také do Beskyd.

Několik tipů pro renomovaný Mammut, jak (ne)dělat lavinovou sondu

Donedávna (do roku 2019) jsem měl za to, že když jdete dnes, v době levné masové výroby a snadné dostupnosti, koupit lavinovou sondu, vyberete jakoukoliv zavedenou, tradiční značku a dál nebudete muset nic řešit. Všechny stojí zhruba stejně, váží zhruba stejně a vybrat si je potřeba jen délku. Je to jenom sonda, na které se dnes už nedá nic zkazit, nebo ano?

Gnarly Owl nové české parádní polarizační brýle na hory

Na trhu je velké množství lyžařských brýlí od různých firem, z nichž některé nabízí pokročilé brýle s polarizačními skly. Nejnověji se mezi ně zařadila česká značka Gnarly Owl, která vznikla v roce 2017. Zakladatelé značky se věnují hlavně freeridu, skialpinismu a splitboardu, kde je dokonalé vidění a přehled toho, co se kolem děje, nejdůležitější. Návrh, testování a ladění brýlí Gnarly Owl tak probíhalo a probíhá za různě náročných podmínek ve volném terénu.

Revoluční Vsetínská ptica RH 2014 aneb vývoj nejde zastavit

Ačkoliv slovo revoluční je zprofanováno použitím u různých převratů a politických změn, tentokrát se jeho použití hodí i pro nový model Vsetínské pticy RH 2014. Proč je tomu tak? Dozvíte s v následujícím článku.

Přehled skialpinistických a freeridových vázání vycházejících z původního principu Dynafit TLT

Jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí vývoje skialpového a freeridového hardwaru jsou bez pochyb vázání vycházející z původního principu Dynafit TLT, chcete-li techová vázání nebo pastičky. Abyste se při výběru nového vázání neztratili, přinášíme velký přehled modelů dostupných na českém trhu.

Vše, co chcete vědět o skialpu, najdete v novém čísle Světa outdooru 4/2014

Právě vychází nový tištěný Svět outdooru 4/2014 s tématem Skialp. Číslo nabité informacemi o skialpinismu a jak se na něj vybavit, ale i o sněžnicích, o bezpečnosti v horách či o tom, jak řešit problém s únavou.

ATK RAIDER12 - hliníkový cukrík

Áno, som buržuj. Na konci sezóny som sa obdaroval novými Volkl Nunataq. Pri dĺžke 186 cm má jedna lyža toľko gramov, že ma to donútilo položiť si otázku: čo s tým? Po krátkej úvahe bola odpoveď jasná: treba ľahšie viazanie. S tým súvisí aj to, že bude potrebné papier premeniť na pár kusov frézovaného hliníka.

Malý test freeeridových lyží Stockli versus Dynafit

Na konci dubna 2014 proběhl krátký test lehkých freeridových lyží v jihorakouském korutanském středisku Heiligenblut. Obě značky, každá zaměřená na něco jiného, si vedly skvěle. Dynafit Stoke bodoval superlehkou váhou a snadným ovládáním. Stockli Stormrider DP plus zase perfektním držením na hraně v tvrdších podmínkách a možností využití ve vyšších rychlostech.

Nové freeridové G3 Synapse Carbon 109 v prašanu i na tvrdém podkladu

V březnu 2014 jsem v Rakousku a Bulharsku jezdil na novém kompletu lyže G3 Synapse Carbon 109 a skialpinistické vázání G3 ION od Boatpark.cz. Vázání už bylo podrobně rozebráno v předchozím článku (odkaz níže), a proto uvedu praktické zkušenosti s těmito freeridovými lyžemi. Lyže byly použity na všech možných druzích povrchu a jejich vlastnostmi jsem byl velmi příjemně potěšen.

Desetidenní praktické zkušenosti s novým skialpovým a freeridovým vázáním G3 ION

V březnu 2014 jsem měl možnost jezdit deset dnů na lyžích G3 Synapse 109 osazených novým skialpovým a freeridovým vázáním G3 ION. V Boatpark.cz jsem si vyzvedl G3 komplet (lyže G3 Synapse 109, vázání G3 ION a pásy G3) nastavené na své boty a mohl jsem vyrazit do Rakouska (Kaprun, Zell Am See) a do Bulharska (Pirin a Rila). V různorodých sněhových podmínkách jsem G3 ION vyzkoušel dokonale jak ve sjezdu, tak při výstupech.

Průzkum na téma výběr sportovní podprsenky a praktické zkušenosti

Na přelom února a března byl připraven malý průzkum veřejného mínění (účast pouze pro dámy) na téma praktického použití sportovních podprsenek při různých sportovních aktivitách. Pro ty, které věnují pár minut svého volného času k vyplnění, je připraveno pět hodnotných cen. Termín vyplnění je do 15. března 2014.

Lift Basket - kotouč na hůlku pro snadné přepínáním skialpových a freeridových vázání

Nedávno se mi dostal do rukou prototyp kotoučků na hůlky speciálně pro freeridová vázání – Lift Basket. Ti, kteří už měli co do činění např. s Marker Duke – 2000 výškových metrů s vázáním Marker Duke 16 na Kamčatce, si dokážou velmi dobře představit, jak nepříjemné je přepínání hrazdy pod vázání. Lift Basket toto elegantně řeší.

S lyžemi La Sportiva GTS ultra light v Žiarské dolině

Poslední lednový víkend jsem měla možnost vyzkoušet úplně nové a zatím nedotčené lyže La Sportiva GTS ultra light s vázáním Dynafit poskytnuté Skialp půjčovna – Útěk do hor, Praha a Pec pod Sněžkou. Lyže La Sportiva jsou při délce 166 cm pěkně široké – 121–88–109 mm. V Žiarské dolině jsme se naše pražsko-vsetínská skupina nachomýtla k právě probíhajícímu Skialpinistický kurz s Hedvábnou stezkou v Západních Tatrách – slunce, mráz a kosovka, takže o zábavu bylo při skialpování, stejně jako večer na chatě, postaráno.

Malá fotoreportáž ze Sport Life v listopadu 2013

Ve dnech 7. až 11. listopadu 2013 se na Výstavišti v Brně uskutečnil další veletrh Sport Life. V jeho první den jsem měl chvíli čas brněnské Výstaviště navštívit a tady je pár základních dojmů. Citelně chyběly kola, a tak bylo možné se soustředit téměř výhradně pouze na zimu.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org