TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

První letošní skialpový výlet na Pustevny v sobotu 17. října 2009

Ve dvojici mamka a taťka (já a bruder Libor, případně mamka a taťka naopak) jsme neodolali, a po bohaté sněhové nadílce vyrazili v brzkých sobotních ranních hodinách směr naše hory. Naše znamená to, že z Rožnova to mám na Radhošť coby kamenem dohodil (já ne, ale Jan Železný určitě ano). Objeli jsme to z druhé strany a celí natěšení jsme po zaplacení 50 Kč parkovného vyrazili z Ráztoky na skialpech.

Libor a naše limuzína v Raztoce
Libor a naše limuzína v Raztoce

Zase tak rychlí s odjezdem z Rožnova jsme nebyli, takže na lyže se nastupovalo až kolem deváté hodiny. Nahoru jsme šli částečně pod lanovkou a okolím. Sněhu byla všude spousta, ohnutých stromů neskutečně a pár jich to už nedalo, a byly jaksi zlomené. Cestou jsme potkali jednoho odvážného mloka, který si myslel, že v pohodě rozchodí přes půl metru sněhu. Udělali jsme si menší záchrannou akci – v porovnání s loňským výletem do Pyrenejí a záchranou lidí to byla sranda. Mloka jsme trochu rozehřáli a vykopali mu záhrab až na podklad. V hospodě na Pustevnách jsme mu chytli mouchu, aby mohl dobře přezimovat v záhrabu.

Bruder stoupá mlhou a lesem
Bruder stoupá mlhou a lesem

Na Pustevnách jsme dali nějaké pivko a čaj. Sjezd byl částečně po trase výstupu s tím, že nahoře to bylo zmrzlé a dole pro změnu mokré. Mloka jsme umístili do záhrabu. Sjezd nebyl úplně ideální, neboť to bylo dost rozryté od snowboardistů.

Trochu prales
Trochu prales

Pozor, ve svých lyžích jsem nevyrobil ani jednu novou rýhu! Ono to taky mezi těma ostatníma ani už není poznat. Sníh byl dokonce i pod stromy, tak to bylo vydařené… jen cestou zpět, nám přes cestu spadly asi další tři velké buky

Ani vítr ani sníh ani padající stromy nás nezastavily
Ani vítr ani sníh ani padající stromy nás nezastavily

Ehm, a proč jsme nejeli na Lysou, Smrk nebo Kněhyni? Na Lysou jsme byli moc zdechlí a na Kněhyni po pivku a zevlingu v hospodě jsme se taky vykašlali. Bylo navíc v poledne už hnusné vlhko a mlha. Až napadne zase, tak musíme vyrazit!

Promrzlý kámoš
Promrzlý kámoš

Už jsme to letos prubli! Prubněte i vy.

Promrzlý kámoš
Promrzlý kámoš

Udělali jsme mu pelíšek a v hospě mu pak dokonce ulovili mouchu na sváču
Udělali jsme mu pelíšek a v hospě mu pak dokonce ulovili mouchu na sváču

Rolby nejezdí!! ale pojezdy dobré
Rolby nejezdí!! ale pojezdy dobré

Taťka a mamka zase spolu
Taťka a mamka zase spolu

A už rychle za teplem, pivem a konverzací do hospody
A už rychle za teplem, pivem a konverzací do hospody

Podobné články

Komentář

 1. Kona - 18. říjen 2009, 22:59 #

  Jeste info k mlokovi! Moucha je pry k nicemu, zivi se hlavne zizalami, slimaky a mekkym hmyzem. Podle konzultace budouci doktorky z prirodovedy, kterou jsme s tatkou uspesne v sobotu vzbudil, nekteri obouzivelnici mohou zmrznout uplne a pozdeji opet zacit fungovat.
  PS: Diky Ivanko..a hlavne mloka nelizat!!

 2. Matus - 19. říjen 2009, 07:25 #

  Clovek by povedal ze moucha sa dost podoba na mekky hmyz. Nemam vsak doktorat s prirodovedy. Zato si viem predstavit, ze by som dostal doktorat s prirodonevedy in memoriam.

  Kazdopadne, dakujem za dokaz, ze aj v CR existuje boh snehu. Uz len kopce naimportovat (zlomyselna poznamka).

 3. Ropak - 25. říjen 2009, 15:05 #

  Zav zav zav – citoslovce od slova zavidet. My lenosi z Praglu jsme navstivili Beskydskou pahorkani 14 dnu pred vami a vypadalo to uplne jinak: http://prriba.uvadi.cz/…y/nahled.htm

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org