TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Kuldabros u eskymaček v Grónsku

Setkání skialpinistů 2019 Chata Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Splněný sen, o Grónsku dvou bráchů z Hané, kteří vyrostli na zabíjačkových specialitách a snili o vzdálených zemích na severu. Čekají vás eskymačky, velryby, pižmoni, mráz a prasklý lyžák. K tomu samozřejmě také nějaké to prudší lyžování v místech, kde si pro Vás „horská“ nepřijede.

Video - Ski Emotions in Iran 2007-2014

Kratky zostrih zo skialpinistickeho vyletu do iranskych pohori Alborz (Elburz) a Zagros, o ktorych mnoho ludi netusi ako o raji pre skialpinizmus. Stovky kilometrov horskych hrebenov, 1 pattiscovka, 140 stvortisicoviek a exotika ktore stoja za navstevu s lyzami. Rezia Rasto Hatiar.

Přihláška na workshop a skialpinistické závody na Setkání skialpinistů 2018

V sobotu dopoledne budou na Setkání skialpinistů 2018 na programu praktické workshopy. Některé z nich se uskuteční v závislosti na aktuálních sněhových podmínkách.

Maruška Zelená: Od běhání ke skialpovým závodům

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Maruška Zelená je všestranná sportovkyně, která se kvůli kopcům a běháním v nich přestěhovala z uherskobrodských nížin do Rožnova pod Rahoštěm. Ve své přednášce uvede „Jaké to je oživit trenink na ultra traily závody na skialpech? Exkurz do života trailovych tenisek a závodních lyží.“

Setkání skialpinistů 2018 - skialpová tombola

Součástí Setkání skialpinistů 2018 ve dnech 7. až 9. prosince 2018 bude i bohatá tombola. Co můžete v Beskydech vyhrát?

Video - 1 dodávka, 2 týdny, 3 Mulleti a Lofoty

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

1 dodávka, 2 týdny, 3 Mulleti a nespočet zážitků na jejich společné cestě za skialpovým dobrodružstvím za polární kruh na norské Lofoty. Filmek charakterizují prvky roadmovie, komedie, dramatu, ale i mírně lechtivé scény nad kterými zůstává Mullet stát. Jak mohou přežít tři kluci po dobu dvou týdnu v jedné dodávce vám ukáží Travelling Mullets ve snímku The Arctic Haute Route.

Pozvánka na promítání a video - Na žně k Turkovi

Proti Větru, Beton Ski Team, Winter Carrots, ABA či Květná. Co může vzniknout z tohoto každoročního koktejlu za dobrodružstvím? Například aktuální dokument o skialpinistic­ko/splitboardo­vém výletu, do málo prozkoumaného pohoří Kačkar na severovýchodě Turecka.

Trilogie Tatry: tři dny, tři stěny, tři údolí - na památku Horemu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Na Setkání skialpinistů představí Rosťa Tomanec a Karel Svoboda sjezdy tří tatranských stěn ve třech různých údolích. „Za mimořádných prašanových i firnových podmínek se podařilo sjet 3 ohromné tatranské extrémy za 3dny v rozdílných údolích. V akci: Rosťa Tomanec, Radovan Hore Horecký, Karel Svoboda. Na památku Horemu,“ říká Rosťa Tomanec.

Praktický workshop o tom, jak bezpečně skákat na lyžích ve volném terénu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Na Setkání skialpinistů se v závislosti na aktuálním sněhových podmínkách uskuteční i praktický workshop o tom, jak bezpečně skákat ve volném terénu. Řada lidí má obavy seskočit z hrany, malé převěje nebo přes pařez. Filip Mef Vlček přítomné zájemce seznámí s tím, jak skákat nejenom v prašanu.

Představení nové generace lavinových přístrojů PIEPS s BlueTooth + PIEPS APP

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Seznámíme vás s tím, jak lze využít výhod BT technologie pro nácvik vyhledávání i samotnou záchranu z laviny. V průběhu workshopu si pak ukážeme, jak kvalita lavinového vybavení a úroveň znalostí uživatele zásadním způsobem ovlivňuje čas potřebný k vyproštění zasypaného. Doplníme o ukázky použití elektronické sondy Pieps iProbe II a lavinového batohu Pieps JetForce s turboventilátorem namísto tlakové láhve se stlačeným plynem.

Video od Ushbu-du team: Svaneti lines - skialp v Gruzii

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Letní Gruzii už zná kde kdo. A tak nás lákalo, jak vypadá ta zimní. Bylo tam hodně sněhu, hodně kamarádů, hodně lavin a hodně alkoholu. Ale stalo to za to!

Telemark ve žlebech východních rakouských Alp

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

„Nedostatek času nás nutí se zaměřovat na jedno a dvoudenní túry v co nejbližším okolí Moravy, jak směrem na jih, tak na východ. Naší oblíbenou destinací je hřeben východních rakouských Alp od Totesů, Enstálských Alp, Schneebergu, Raxu, Hochschwabu až po Nízké Taury. Dojezd do 400 km a prodlužující se předjaří a jaro,tento způsob túr umožňují. Výhodou je, jet na jistotu počasí a sněhu,“ představují telemarkoví nadšenci Tomáš a Martin Tisovsští.

Sobotní závody Sachasport Skialp Sprint Bílá 8.12. 2018

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Sachasport Skialp Sprint Bílá je podvečerní skialpový závod start-cíl pro širokou veřejnost a pro protáhnutí se na zahájení zimní sezóny.

Modní přehlídka RUMAsportu

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

Malá ukázka z módní přehlídky organizované lyžarskou speciálkou z Ostravice, Rumasportem. Předvedeme vám skialpové věci nejenom pro holky. Ukážeme, jak se vhodně obléct a jak to může slušet nejenom na beskydské Lysé Hoře. Pozor – zvláštní nabídka pro účastníky od RUMAsportu.

Norský skialp autostopem

Setkání skialpinistů 2018, Bílá Beskydy

To nás takhle na jaře roku 2017 napadlo, že je čas na větší skialpový výlet … Nejdřív jsme chtěli jet na dva měsíce do Kyrgyzstánu. Pak z nedostatku času na měsíc do Kyrgyzstánu. Pak z nedostatku sněhu v Kyrgyzstánu na tři týdny do NorskaA pak se pokazilo auto …Takže jsme do Norska letěli. Stopovat. S lyžemi.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg