TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Prašanový protivětrný vánoční dárek v polovině prosince

My pro ten letošní museli opět kousek popojet. Tip poslal kamarád Zbyňa už ve čtvrtek – karavan nachystaný – padá z oblak – lesíky volají! Takže v pátek 15. prosince 2017 po 18.00 vyjíždím směr Praha. Zde naložit něco do břicha + Karlsona s Honzinem a v 23.00 opouštíme stověžatou.

Vysmátí skialpoví a splitboardoví úderníci
Vysmátí skialpoví a splitboardoví úderníci

Po cestě losování pana/orel či pivo/řidičák. Zapomenutá koupě dálniční známky a před 4.00 jsme na místě. Ťuky-ťuk a vítá nás vytopený domeček na kolečkách. Jeden doprava, druhý doleva, Karlson na zem! Krásná hluboká noc a v 8.30 už stojíme u prvního lana. Jedeme do první mezistanice. Zjištění, že Cartel vázání po 4-letech není v podmínce. Rychlá repase a druhá jízda už společná. První lesíky a pěkné rozježdění.

VÁNOČNÍ DÁREK…2017 from PROTI VĚTRU on Vimeo.

Spuštění horního lana nám otevřelo leso-pláně

Pří dalším výjezdu Zbyňa hlásí spuštění horního lana, včetně připojovaček pro rychlý návrat. Jedeme nahoru, přejíždíme první ochranné dřevníky a koukáme do bílých leso-plání. Moc se nerozkoukáváme, radost z prvních dárků je obrovská. Karlson jako jediný bez ABS-ka zkouší uříznout možný průser, ale drží to…TAKŽE?!!

Pouštím první linku. Vznáším se, oblouk a je to tady!!! Už koštuji první dárek. Trvá to asi 2–3 sekundy, než je rozbaleno a já si to pálím hned pro další. BUCH!!! A je tu další, ale tento byl opravdu veliký, měl jsem co dělat abych se neudusil. Zjišťuji, že je někdy lepší si před dalších polštářem pěkně zařvat, ať se to rozbaluje lépe!

Během jízdy, každý rozbalí na 20–30 dárků/dárečku a dole pod svahem se všichni sházíme. Každý se chlubíme tím svým a kdo byl letos více hodnější a rozdal více radosti. Podle zaprášených obličejů, rohlíku v hubě každého z účastníků jsme museli/byli nejhodnější v celém okolí. Takže není na co čekat, nahoře jsou nachystané další a další…Rychlá připojovočka a už nás to veze zase nahoru…
Do oběda máme v nohách do 10-ti jízd a já přemýšlím, kolik let bych musel splitovat za tímto!)
Rychlé rest-pivo u spodní lanovky a hrneme to na protější leso-stráně. Zde trochu nevyhovující snowboardový traverz, ale za to s lesíky čekající na naše stopy. A znova, to rozbalování dárečku.

Musel bych dlouho vzpomínat, kdy jsem se naposledy takhle smál/řval při této činnosti). Při každém setkání se skupiny dole si připadám jak hlouček HOOLIGANS na fotbalé. Ta čirá radost a vypuštění desítek endorfinů z nás, je skoro nepopsatelná! Jízdy do posledního lana, přesun na jídlo-pivo a do domečku. Zde pokračují chlubící diskuze, kdo a kde byl více obdarován atd…

Ježíšek naděloval i v neděli

Tak to byla sobota a neděle? Ta byla znova nachystaná, jelikož Ježíšek přes noc opět naděloval! Viditelnost se trošku zhoršila, ale to nám vůbec nevadilo. Ani zpáteční cesta v autě plného štěstí a dárku nebyla nějak zdlouhavá i když proti nám lítaly vločky jak pětikoruny a říkaly zůstaňte-zůstaňte bude opět naježeno!

Foťák, kamery tentokrát zůstali v autě/doma. Většinu jsme si nahráli do naších hardisků v hlavě. Jen mobil zaznamenával trochu našeho štěstí a tak se můžeme s Vámi malinkato podělit.

MY JSME SI LETOŠNÍ DÁRKY VYBRALI A CO VY? DOUFÁME, ŽE I VÁM SE SPLNÍ NAJÍT TO CO CHCETE…

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org