TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce TuleniPasy.cz. Tady budou nadále obecný obsah a upozornění s anotacemi na novinky na TuleniPasy.cz.

Letní část 1. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2016 v ČR - video

Historicky první Mezinárodní kurz horské medicíny v České republice byl zakončen týdenním pobytem na chatě Stará Pila v Jizerských horách v polovině září 2016. Krátké video shrnuje víkendové dny věnované skalním aktivitám a záchraně.

Jiří a Ondřej Švihálkovi v televizi SPORT 5

Skialpinistická bratrská dvojice Jiří a Ondřej Švihálkovi z brněnského Kejda Ski Teamu vystoupili v jedenáctém dílu unikátního třináctidílného seriálu Obzory sportovních osobností televize SPORT 5 v úterý 23. února 2016. Představili svou cestu od malých hor do velehor s lyžemi na nohou. Jindy málomluvný Ondra tentokrát nechtěl Jiřího pustit téměř ke slovu.

Vzpomínka na dvojici Sebastian Haag a Andrea Zambaldi

V lavině těsně pod vrcholem nejmenší osmitisícovky Shisha Pangma (8013 m) zahynuli Sebastian Haag (36) a Andrea Zambaldi (32) v brzkých ranních hodinách ve středu 24. září 2014. Kolegové z expedice Dynafit Double 8 zveřejnili video v upomínku této vynikající dvojice.

Skialpové video z kamčatských sopk 2013 od Kuchynského štúdia

Poloostrov Kamčatka nabízí vynikající terény pro skialpinismus a freeride na různě vysokých kopcích. Sjezdy s největším převýšením za proměnlivých sněhových podmínek vedou z aktivních a neaktivních sopek, z nichž nejbližší jsou do třiceti kilometrů vzdušnou čarou od Petropavlovska-Kamčatského. Jak to na Kamčatce vypadalo z hlediska skialpu na přelomu dubna a května 2013 ukazuje následující video.

Video: Adventure Skiing New Zealand: a Puzzle

Na TetonGravity.com zveřejnili videlo od beau fredlund na téma backcountry lyžování na Novém Zélande ve skládačce. Jak autor videa uvádí, jedna se o čistě „Heli-free adventure skiing in Aotearoa!“ Pěkná motivace na zimní období.

Video heliski - Uzbekistán s partou Němců

Velmi povedené video z hlediska lyžování, počasí, uzbeckých reálií. ALE, vzít do Mi-8 tanečnici a podle Teton Gravity tvrdit, že se jedná o Pole Dance? Asi se trochu spletli: Ideální příprava na zimní hory? Jednoznačně POLE DANCE!.

One Steep Season - video produkce Kejda Ski Teamu

V roce 2013 si členové brněnského Kejda Ski Teamu plnili své lyžařské sny v různých oblastech Evropy a Jižní Ameriky. Ze získané bohaté fotodokumentace a videa sestříhali Jakub Macek a Ondřej Švihálek řadu výborných extrémně skialpinistických filmů. Motivace jako hrom…

Discovering Macedonia aneb konec roku 2013 na Balkáně

Makedonie není jen o víně, levném jídle, příjemných lidech a rakiji, ale také o nádherných horách. Na konci roku 2013 jsme tyhle hory navštívili a naprosto nás uchvátily. Tady je video z našeho výletu.

Film o expedici Peru 6x6000: HUEVOOOO

Film o expedici do Peru – byl vytvořen Kejda Ski Teamem: Jiří Švihálek, Ondřej Švihálek a Jakub Macek.

KST video z norských Lofot - březen 2013

Kejda Ski Team ukončil podzimní promítací turné a veškerá videa z tohoto pásma začíná postupně zveřejňovat na svém účtu na vimeo.com.

V pořadu Pražský expres na TV Metropol o skialpinismu a lavinách

V 215. dílu pořadu Pražský expres na televizi Metropol se v poslední části povídalo o skialpinismu a lavinové problematice. Zimně zaměřená část začíná ve 49 minutě.

Pár záberov z Arménska a Gruzínska (2011)

Vo februári 2011 sme boli tri týždne lyžovať (a hlavne cestovať) v Arménsku a Gruzínsku (Skialp a snowboarding v Arménii a Gruzii 2011 – přehled výsledků). Po dlhšej ako dlhej dobe sa pánovi inžinierovi uráčilo posadiť sa k strihacej mašine a dorobiť naozaj veľmi krátky film zo skialpinisticko-snowboardového cestovania po týchto dvoch krajinách.

Televize HD+ - 3 minuty s ... Jan Pala - Hory a sníh - Techniky pohybu v zimních horách

Představení knihy Hory a sníh v pořadu 3 minuty s … televize HD+.

Travel Journal (148) - Skitouring s Janem Palou na Kamčatce

Ve 148. dílu pořadu Travel journal připravovaném televizí HD+ se podrobněji probíralo, co a jak se dá dělat na Kamčatce s lyžemi, co je k tomu potřeba, zda tam hrozí laviny a jak jsou na tom kamčatští medvědi. Pořad moderoval Viktor Kuna (http://www.dechhor.cz/).

Jarní skialp v Labáku

Po oblevě přišla ještě pozdní zima a tak jsme se vydali s mým synem Davidem pořídit nějaké záběry na nově koupenou kameru GoPro3 od společnosti Medici. Počasí nám přálo, ale vrstva sněhu na ledovém podkladu nebyla tak vysoká jak jsme si mysleli. Přesto to byl krásný a povedený den. Nastoupáno kolem 2600 výškových metrů. Úžasné lyžování v polovině března.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
tilak-001-160x600.png