TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Kamčatka

Kamčatka 2012, skialpinistická expedice HO Tigi-Shu Praha

Ještě naposledy koukám na Snow-forecast.com pro oblast Ključevské, wind-chill jde ve vrcholových partiích přes 40 pod nulou, „tak to se máme na co těšit…konečně zima“. O pár dní později… lezu do bivaku, tahám nohu z boty, prsty tvrdé jako šutr, jsou divně šedé a při snaze o sebemenší pohyb v kloubech zlověstně křupe. „á sakra, omrzly mi hnáty… a docela dost, co tady s teď tím?…“ říkám si a začínám přemýšlet jak se k tomu zachovat a jak s tím dále více než týden fungovat.

Konzumačná diera na Kamčatke, aneb jak se schovat před větrem

Na výletě Skialpinistická Kamčatka 2009 – přehled výsledků a ohlasů jsme si sjeli i vulkán Viljučinskij (2173 m). Na jeho úpatí jsme spali dva dny ve stanech, a jelikož tam foukalo jak Matúš popsal: „nadmerne osviežujúci vietor vanúci väčšou ako príjemnou rýchlosťou“, tak se na Matúšův popud začala kopat konzumačná diera. Jejím úkolem byla ochrana krmících se jedinců před silným větrem.

Na sopce Ostraja (1233 m) jsme kvůli počasí nebyli

Při výletu Skialpinistická Kamčatka 2009 – přehled výsledků a ohlasů jsme nebyli plnohodnotně úspěšní pouze na sopce Ostraja (1233 m), kdy se nám pro hustou mlhu a trochu vítr nepodařilo dorazit na vrchol. Místo vrcholu jsme spáchali dva volné a lesní sjezdy z výšek 890 a 840 metrů. Výlet na Kamčatku byl podpořen KAMA, Voda hory, Tilak, Quill-outdoor, www.lacnyskialp.sk a Baston.

Skialpinistická Kamčatka 2009 - na vulkánu Viljučinskij (2173 m) všichni

Při výletu Skialpinistická Kamčatka 2009 – přehled výsledků a ohlasů byl jedním z našich cílů vulkán Viljučinskij (2173 m). Cestu k němu jsme absolvovali Kamazem, i když varianta odlehčení by také nebyla špatná – Kamčatka – na běžkách i lyžích v bikinách. Na vrcholu byla celá desetičlenná skupina. Výlet na Kamčatku byl podpořen KAMA, Voda hory, Tilak, Quill-outdoor, www.lacnyskialp.sk a Baston.

Kamčatka - na běžkách i lyžích v bikinách

V rámci výletu Skialpinistická Kamčatka 2009 – přehled výsledků a ohlasů jsme za ideálního počasí: slunečno, bezvětří, 2–3 metry sněhu, potkali cestou od vulkánu Viljučinskij (2173 m) několik dvojic na běžeckých lyžích s částečně odložený svršky. Výlet na Kamčatku byl podpořen KAMA, Voda hory, Tilak, Quill-outdoor, www.lacnyskialp.sk a Baston.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org