TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Recenze vybavení

Několikadenní vyzkoušení prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6

V polovině ledna 2013 jsem se zúčastnil Dynafit Press Event na chatě Rifugio Fanes (2060 m) v Dolomitech, kde jsem měl možnost se od 10. do 13. ledna pohybovat v prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6 Performance CR. Jako doplnění k botám byly lyže Dynafit Nanga Parbat a Dynafit Cho Oyu.

Recenze - skialpinistické ponožky Moose

Sportovní ponožky Moose SKIALP jsem zatím vyzkoušel při tréninku na skialpinistické závody v Krkonoších mezi Vánocema a Silvestrem, v oblasti Kralického Sněžníku aa při samotných závodech. Subjektivní pocit z nich je vynikající v porovnání se všemi ponožkami, které jsem dosud používal.

Špatné zkušenosti s novými stoupacími pásy Colltex CT40

Po dlouhém váhaní jsme si v roce 2009 koupili nově vyvinuté a zázračné pásy CT40 od Colltexu, pěkný vánoční dárek. Koupi předcházel průzkum trhu. Po delším používání stoupacích pásů Colltex CT40 jsme získali vesměs špatné zkušenosti.

Zkušenosti s třídílnými teleskopickými holemi Gipron Expert vhodnými pro skialpinismus

Na začátku prosince 2009 jsem se dostal k novým trekovým a skialpinistickým hůlkám Gipron Expert. Dosud jsem je vyzkoušel v Kazachstánu – Podvečerní skialpový výlet nad Čimbulak v Kazachstánu do 3330 m a při tradičním Memoriálu 155. HO Vsetín ve Vysokých Tatrách v prosinci 2009 – Chata pod Rysmi. Dosavadní zkušenosti jsou více než dobré!

Použití, výhody a nevýhody lavinové pomůcky Avalanche Ball

Na webových stránkách Outdoorforum se objevilo vlákno týkající se lavinového balónu Avalanche Ball použitelného pro zrychlení záchrany v případných lavinách. Jelikož někteří přispěvatelé považují Avalanche Ball za stejně hodnotnou a prakticky použitelnou pomůcku jako ABS Avalanche Airbag System nebo Snow Pulse, je vhodné se blíže podívat na to, k čemu je vlastně Avalanche Ball dobrý.

 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org

 
 
160x600afil-awards.jpg
ladiran-160x600.jpg