TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

PowderLine kalendář 2011

Parta freeriderů okole webu www.powderline.cz Vám přináší kalendář pro rok 2011! Fotky jsou ze středisek celé Evropy, pečlivě vybrané a zakomponované do kalendáře. Objednávejte rychle, kusů ubývá velmi rychle!

Prodloužený freeridový víkend v Rakousku

Ve dnech 5. – 8. března 2010 jsem odjel s partou lidí z Přerova a okolí do Rakouska. Začátek celé akce pro mě byla střelba naslepo, protože jsem nikoho z nich neznal a pouze jsem odpověděl na jejich inzerát s nabídkou spolujízdy, vyvěšený na spřáteleném webu powderline.cz. Nakonec vše vyšlo skvěle, lidi, sníh a dokonce i počasí.

Prosluněná a prašanová Itálie – Foppolo 2010

V našich končinách je to se sněhem všelijaké, tak jsme před nedávnem začali pošilhávat po výletu do hor vyšších, a hlavně s větším množstvím sněhu. Volba padla na Itálii, hlavně kvůli cenové dostupnosti ubytování, množství sněhu a levnému vínu. Středisko Foppolo, které leží nad Bergamem, nikdo z nás neznal, ale Google Earth sliboval fajn poježdění. Nezbývalo než, v termínu 6. až 13. února 2010 vyrazit na jih.

Sobotní výlet za trochou sněhu na Chopok

Jelikož je stav sněhu v Beskydech na skialp/freeride kritický, rozhodli jsme se vyrazit v sobotu 23. ledna 2009 na Slovensko. Podle serveru laviny.sk je na Chopku 90 cm, takže není co řešit. Už při plánování ale doufáme, že se zmíněné stránky nemýlí, jinak nám z lyží zbudou pouze třísky. Nakonec vše dobře dopadlo, ale o tom až dále.

Začátek skialp/freeride sezóny na Chatě pod Rysmi

Ve dnech 26. až 30. prosince 2009 se na Chatě pod Rysmi konala klasická zimní výcviková akce 155. HO Vsetín. Ač nejsme členy, zúčastnili jsme se. Předpověď počasí se měnila skoro každou hodinu a vánoční déšť také nevěstil nic dobrého, takže výsledek byl přinejmenším nejistý, obzvlášť s ohledem na freeride ježdění v prašanu.

Skialpinistické boty Scarpa Spirit 4

Hledal jsem tvrdé boty na skialp, skákání a freeride, a po krátkém hledání a porovnávání vlastností se pro můj způsob použití jevily jako ideální boty Scarpa Spirit 4. Jelikož nemám žádné zkušenosti s botami jiných značek nebo typů, berte prosím další řádky jen a pouze jako mé osobní dojmy.

Zamyšlení a hodnocení vázání NAXO NX21

Nedá mi to, abych se nezamyslel nad použitím vázání NAXO NX21. V roce 2008 jsem podlehnul kladným ohlasům uživatelů a recenzím na internetu a toto vázání zakoupil. Po jedné sezóně používání na lyžích K2 Seth jsem se rozhodnul napsat tento malý výčet, většinou negativních, vlastností.

Skialpinistická a freeridová Ukrajina 2009

V termínu od 13. do 21. března jsem byl vylákán Paličem na výlet přes CK Alpina na Zakarpatskou Ukrajinu v zimě. Do odjezdu to vypadá, že na skialpy jedeme jen my dva, ale v Brně při nástupu potkáváme ještě dva členy 155. HO Vsetín Jozefka a Petra Šišku, který s sebou vzal i dceru. Partu doplnili lidi ze všech možných částí ČR, včetně skupiny z hlavního města, která byla podle výkonu předvedeného v buse poněkud mdlého rozumu, slušně řečeno.

Viditelnost dobrá! Na lyže si vidím… skialp na beskydském Smrku

Poslední únorový a první březnový víkend jsme zůstali v domovských Beskydech, hlavně z důvodu nemoci, která nám zabránila jet na větší akci – KAMA SNOW CAMP 2009 Bosna a Hercegovina. Tak jsme se snažili vyléčit z chřipky na Smrku (1276 m). Ostatně se nám to docela povedlo!

|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org