TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Lyžování, freeride a skialp ve švýcarském Adelbodenu s CK Bondtour

Máme už listopad, do Vánoc co by kamenem dohodil a počasí venku také už naznačuje, že se blíží paní zima. Určitě už i vy plánujete kam se letos s kamarády nebo rodinou podívat za sněhem, jelikož, co si budeme nalhávat, v ČR to poslední roky za moc nestálo. Pokud klasicky zadáváte do vyhledávače „lyžování v Alpách Rakousko levně“, možná bych pro Vás měl letos malý tip na změnu směrem do Švýcarska.

Už jste měli z hotelového pokoje někde hezčí výhled?
Už jste měli z hotelového pokoje někde hezčí výhled?

Všeobecné zaryté zkostnatělé názory a zkreslené informace totiž jsou a vždy budou náš největší kámen úrazu ve všem, co podnikáme nebo bychom chtěli zkusit a zažít. Také byste někdy rádi okusili sjezdovky a atmosféru třeba Švýcarských velehor? Také si myslíte, že na to nemáte a tato destinace je určena jen pro ,,horních deset tisíc“ a proto jste vždy tuto zemi přejížděli jen prstem na mapě? Něco Vám povím, je to omyl! Země čokolády a sýrů není zase tak nedostižná jak si myslíte, ale musíte vědět s kým se tam vydat.

Švýcarský kříž a vlajka místního kantonu
Švýcarský kříž a vlajka místního kantonu

Například já s přáteli tam jezdíme už dva roky, v létě v zimě a to jsme studenti. Poznali jsme totiž cestovku CK Bondtour, pro kterou je Švýcarsko druhým domovem již po mnoho let a svým klientům tak umožňuje strávit báječné dovolené a okamžiky v nezapomenutelném prostředí s kouzelnou atmosférou Alp. Řeč je zde o horském městečku v Bernských Alpách jménem Adelboden.

Panorama s inverzí na Lavey, za podobného počasí je zde viditelná trojice Jungfrau, Monch a Eiger – za budovou vlevo
Panorama s inverzí na Lavey, za podobného počasí je zde viditelná trojice Jungfrau, Monch a Eiger – za budovou vlevo

CK Bondtour nabízí do tohoto pohádkově krásného střediska zájezdy pravidelně celou zimu a z jejich spousty variant termínů si jistě vybere každý – termíny a ceny zimních zájezdů CK Bondtour.

Někde uprostřed velkého střediska…
Někde uprostřed velkého střediska…

Ubytování je v turistickém hotelu přímo v centru přibližně 100 metrů od stanice lanovek. Polopenze s českou kuchyní, kde jedlíci dostanou i dvakrát přidáno což je třeba i můj příklad (obvykle si přidávám třikrát), čaj je k dispozici celý den a delegátka vám ochotně poradí kde je to zrovna pro vás nejlepší, pokud máte děti, jste začátečníci, pokročilí, nebo vyhledáváte náročné sjezdovky či freeriding jako my.

Pojeďte si odpočinout a kochat se úžasnými výhledy
Pojeďte si odpočinout a kochat se úžasnými výhledy

K tomu všemu doprava prostorným zájezdovým autobusem, ubytování s nezaměnitelným výhledem na okolní scenerii, skipas v ceně a konečně na Švýcarsko báječná celková cena. Když jsme zde před třemi lety hledali ubytování, v hotelu vedle nám nabídli cenu kolem 25 000 CZK (na osobu na týden), což je na Švýcarsko normální cena. Když mi později pan Souček (majitel cestovní kanceláře) odpověděl na email a poslal svou cenovou nabídku na totožné ubytování za téměř třetinovou cenu neváhal jsem ani vteřinu. S výjimkou pětihvězdičkového pokoje s wc a koupelnou na pokoji u sousedního hotelu. To třeba ale já k lyžování ani k životu na týden nepotřebuji, a kvůli tomu jsem zde nejel, to kouzlo Adelbodenu je v něčem jiném.

Kdo miluje prašan, svou stopu si zde určitě najde
Kdo miluje prašan, svou stopu si zde určitě najde

Hlavním cílem, je lyžování a nádherné zasněžené Alpy. To je zde pro všechny za stejnou cenu, protože výhled s balkonu máme všichni totožný. Byli jsme opravdu nadšení a nelitovali ani trochu, že nás dovolená vyšla o malinko více než třeba v Rakousku nebo Itálii. Poznáte to sami, je to něco co nelze snadno popsat slovy, místní atmosféra a pocity když tam jste jsou nezaměnitelné. Celý zájezd a vůbec všechny moje zkušenosti s CK Bondtour jsou výborné a mohu jen vřele doporučit.

Středisko nabízí obrovské množství sjezdovek a freeride zonu
Středisko nabízí obrovské množství sjezdovek a freeride zonu

Tak neváhejte vyzkoušet něco nového prostě se rozhodněte, nebudete určitě litovat, zkuste si, jak to zní ,,jedeme lyžovat do Švýcarska“. Tak jeďte… já jedu určitě zase taky, využijte tuhle možnost a neodkládejte to jako vždy na ,,někdy příště“. Na závěr přikládám ochutnávku loňských a předloňských článků kde se můžete mrknout na fotky, které Vám řeknou mnohem více než můj komentář a několik přiložených fotek:
Vánoční lyžování a Silvestr ve Švýcarském Adelbodenu
Skutečně vychytané zakončení letošní zimy v březnovém Adelbodenu
Prašan po Švýcarsku
Skialpové zakončení prašanového týdne v Adelbodenu

Přeji Vám plno vykrojených oblouků do čerstvého prašanu.

Jediná slečna z našeho týmu
Jediná slečna z našeho týmu

Výšlap na hřeben na skialpech za krásného dne
Výšlap na hřeben na skialpech za krásného dne

Pohádkové místo, nemyslíte?
Pohádkové místo, nemyslíte?

Tak neseďte doma, nečekejte na sníh a vyražte za prašanem s CK Bondtour
Tak neseďte doma, nečekejte na sníh a vyražte za prašanem s CK Bondtour

Podobné články

Komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org