TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Praktické zkušenosti s návrhem a tiskem fotoknihy u Saal

V posledních letech fotky používám jen v článcích na webech nebo v časopisech, případně je tisknu do formátu 30×45 cm. K tomu, abych ve zrychleném režimu udělal fotoknihu ve formátu 28×28 cm, mě navnadila testovací nabídka firmy Saal. Rychle jsem tak vybral pár desítek fotek s Alžbětkou a Aničkou za rok 2018.

Kalendář 2018 Za městem

Autorské fotografie z míst za mořem i za humny … Žádné strmé sjezdy. Žádný adrenalin. Žádné drama. Jen ticho a klid …

První březnová sobota 2017 na běžkách, kole a také ve studené venkovní vodě

Na sobotu 4. března 2017 slibovala předpověď počasí krásný slunečný den, takže bylo vhodné ho co nejlépe využit. Nejsnáze dostupné pohoří ze severního okraje Prahy jsou Krušné hory, jejichž dojezdová vzdálenost je díky prodloužení dálnice D8 kolem jedné hodiny. Brzký ranní odjezd tak směřoval do skialpinistického areálu Skialp nad Hrobem.

Běžkařský okruh nad Jablůnkou po mnoha letech v lednu 2017

Zima 2016–2017 má konečně parametry téměř standardní zimy, kdy je sníh nejenom na horách, ale i o něco níže, tj. i ve výšce pod 500 metrů. Už si nepamatuji, kdy bylo možné jít přímo v Jablůnce na běžky, ale v lednu 2017 jsou podmínky na běžky dobré. V neděli 22. ledna 2017 bylo krásného počasí a sněhu dobře využito.

Slunečný čtvrtek 22. prosince 2016 na hřebenu Javorníků

Poslední předvánoční čtvrtek bylo počasí bezchybné, což znamenalo jediné – podívat se, jaké jsou aktuální sněhové podmínky na horách. Ke krátké návštěvě bylo vybráno bylo nedaleké pohoří Javorníky z nástupem z údolí Vranča. Původní záměr polyžovat v oblasti hřebene vzal na hřebenu za své…

Poslední sobota před Vánocemi na běžkařském provětrání v Bedřichově

Předpověď počasí na sobotu 17. prosince 2016 byla výborná, takže bylo možné spojit běžky a výlet na oslavu členů Beton Ski Teamu do Bedřichova. Krátký běžkařský okruh začal na ledové ploše, tedy parkovišti P2 v Bedřichově.

Nabídka - kalendáře 2017 Z kamene, Z vody, Ze dřeva, Ze vzduchu

Z KAMENE / Z VODY / ZE DŘEVA / ZE VZDUCHU … Z hlubin mé hlavy (a útrob foťáku) jsem připravila čtyři varianty kalendářů na rok 2017 ve formátu A3. A co v nich můžete najít?

PF 2015

Vše nejlepší do Nového roku 2015, hodně sněhu, hlavně prašanu, a co nejlepší povětrnostní podmínky na horách…

PF 2014 od MountainSki.cz

Krásné Vánoce a vše nejlepší do Nového roku, pevné zdraví, hodně úspěchů a spoustu legrace v nadcházejícím roce 2014.

Jak vysvětlit babičce prakticky proč pořád lezete na ty kopce - Ještěd 14. prosince 2013

Za dveřmi Vánoce, kapr, salát, cukroví a rodinné návštěvy. Venku je tak krásně bílo. A doma napjatá atmosféra: „Kam to zase letíš, vždyť má za chvilku dorazit tetička!“ nebo: „Já tomu hochu nerozumím, co z toho lítání po kopcích máš? Vždyť si na těch prkýnkách jednou akorát zlámeš hnáty!“ a taky vyčítavé: „Slíbila jsi mi, že…“ Zkrátka nechápaví příbuzní.

Místo ski centaru Sljeme Advent u Zagrebu

První prosincový týden 2013 trávím pracovně v hlavním městě Chorvatska, a k tomu jsem si samozřejmě vzal lyže, neboť přímo nad Záhřebem je Skijalište Sljeme, kde se například jezdí Svěťák žen – Snow Queen Trophy Zagreb/Sljeme. Lyže jsem zatím nevyužil.

Ilustrační fotky k článkům o lyžování?

Při návštěvě bazénu v Neratovících jsem zahlédnul noviny „5+2 dny Mělnicko“, v nichž je na straně 9 stěžejní článek o lyžování v pražském okolí doplněný ilustrační fotografií z fotobanky Shutterstock. V téti souvislosti okamžitě zablikala řečnická otázka, co za kreativce vybírá ilustrační fotky do tištěných médii a na Internet. Zda něco ví o obsahu článku a vhodnosti přidané ilustrační fotografie.

Běžkařská sezona v Klecanech zahájena 11. prosince 2012

Začal padat sníh nejenom na horách, nížinách, ale také ve Středočeském kraji. V pondělí bylo přes den nad nulou, ale v noci na úterý se ochladilo a připadlo pár centimetrů. Stačilo vyzvednout děti ze školy a školky a vyjezdit běžkařský okruh na fotbalovém hřišti.

Zahájení lyžařské sezony na běžkách v okrese Vsetín 6. až 7. prosince 2012

Obvykle se začíná zimní sezona podstatně dříve, např. na konci října – Skialpová sezóna 2010–2011 zahájena 27. října 2010 na slovinském Krvavci, ale letos je ten sníh nějak opožděný, takže bylo potřeba počkat na začátek prosince.

Plavkové odreagování v zasněženém bosenském pohoří Jahorina

Během prvního balkánského zimního výletui O.S. Naboso a Klubu Hedvábná stezka do Bosny a Hercegoviny jsme se ve dnech 24. února až 4. března 2012 bavili různě, např. stavbou záhrabu (Sněhový záhrab pro 20 lidí v pohoří Jahorina v Bosně v únoru 2012) a nebo výlety na sněžnicích a skialpech. Přitom se dalo různě odreagovat…

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org