TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Lysá hora – představujeme lyžařská střediska (článek z roku 1992)

Článek z časopisu Lyžařství a snowboarding, 2/1992, ročník 82, str. 50–52

Do povědomí veřejnosti se Lysá hora dostala především díky dojezdům květnových etap cyklistického Závodu míru. Ale pro nás, lyžaře a snowboardisty, je Lysá hora známá výbornými sněhovými podmínkami a sjezdovkou, která uspokojí i ty nejnáročnější jezdce.

Zahájení sněhové sezóny 2020-2021na Mölltálském ledovci

Předpověď na druhý říjnový víkend 2020 nebyly úplně ideální – nízká oblačnost a sněžení, ale v reálu se z toho „vyklubala“ téměř slunečná sobota a prašanová neděle. Zatímco v sobotu bylo na Mölltálském ledovci nárazově více lidí, v neděli tam bylo téměř liduprázdno.

Pischa – slunečný švýcarský freeride předposlední víkend v březnu

Lyžařské středisko Pischa je jedním z největších freeridových středisek ve Švýcarsku, pokud se bere v potaz rozsah upravených terénu oproti neupraveným. Zároveň je Pischa proslulá velkým množstvím slunečního svitu díky nadmořské výšce a jihozápadní expozici svahů. Od poloviny března 2015 je otevřeno o víkendech – neváhejte, neboť předpověď počasí je na víkend 21. až 22. března 2015 výborná.

Dovolenkový tip Dom Horskej služby vo Vrátnej – lacné, príjemné a s podporou dobrej myšlienky

Pozývame Vás na novo-zrekonštruovaný Dom Horskej služby vo Vrátnej doline, v časti Štefanová prežiť nezabudnuteľné chvíle v príjemnom horskom prostredí a tým aj podporíte záchranu ľudského života na horách. Objekt patrí dobrovoľným horským záchranárom a jeho prevádzku zabezpečuje občianske združenie Horská služba Malá Fatra.

Freeridový kalendář Powder 2015

S blížícím se začátkem sněhové sezóny v evropských horách je vhodné se zamyslet nad tím, co by mohlo celoročně potěšit každého nadšence do zimních sjezdových sportů třeba jako vánoční dárek. Odpověď může být jednoduchá – kalendář plný nádherných fotek z freeridu v různých částech světa.

Pirin s o.s. Naboso - první dva dny rozlyžování a hromady nového sněhu

Během prvních dvou dnů lyžařského a snowboardového pobytu v bulharském pohoří Pirin (Fantastický prašan a slunce v březnovém Pirinu 7. až 16. 3. 2014) jsme se stihli v neděli rozlyžovat ve volném terénu a během pondělí jsme jako zatěžkávací zkoušku měli skialpový výlet ve velmi hustém sněžení. Sněžení bylo natolik husté a vydatné, že v Bansku spadlo do třiceti centimetrů sněhu, zatímco v nejvyšších polohách mohla výška nové sněhové pokrývky dosahovat až jednoho metru, případně i více.

Fantastický prašan a slunce v březnovém Pirinu

V první polovině března jsme vyjeli na výlet Lyže, skialp a freeride v bulharském pohoří Pirin, 7.-16. 3. 2014, který uspořádalo o.s. Naboso společně s MountainSki.cz. Sněhové podmínky vyšly naprosto fantasticky, neboť kdy a kde se podaří jezdit celý týden v 50–100 cm prašanu?

Lyžařský únorový podvečer na Sljeme nad Záhřebem

Na konci února 2014 jsem byl pracovně v hlavním městě Chorvatska (The Confocal Imaging Facility of Ruđer Bošković Institute, Zagreb, Opens on February 27), a při odjezdu zpátky do České republiky zbyla chvíle času se navečer 28. února podívat na Skijalište Sljeme.

S CK Alpina za lyžováním na Zakarpatskou Ukrajinu v únoru 2014

Psal se 14. únor roku 2014 a my jsme se ve večerních hodinách vydali i přes varování našich rodičů, babiček i všemožných médií o neutěšené politické situaci z brněnského autobusového nádraží Zvonařka na cestu do vzdálené Ukrajiny na výlet CK Alpina – Zakarpatská Ukrajina v zimě. Náš cíl se nacházel v Zakarpatské části této země, konkrétněji ve vesnici Jasiňa, kde za první republiky končily vlaky z Prahy – jednalo se totiž o naše území.

V kanadské Britské Kolumbii skončil “Dry Spell”

Většina lidí asi neví, co výraz “dry spell” znamená, ale překlad vlastně vystihuje vše. Jedná se o “zakletí suchem”, což je pro lyžaře nebo ridery v Britské Kolumbii (BC) skoro jako státní smutek. Ne, to asi přeháním. Nějakou dobu se to dá přežít, backcountry možností je tu tolik… jen skočit do auta a zajet “po okolí”. To okolí je ovšem myšleno v kanadských rozměrech.

Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 8 - poslední prašanový den v Livignu

Poslední lyžařský den v Livignu před odletem zpět na Kamčatku byl 21. ledna 2014. Počasí vyšlo nádherně, a kromě občasné oblačnosti pěkně svítilo slunce a sníh jen létal od lyží. Livignový motivační úvod je potom tady Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 7 – prašanování v italském Livignu.

Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 7 - prašanování v italském Livignu

Poslední částí v Rakousku bylo Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 6 – Ötztál a poté došlo k přesunu do italského Livigna, kde je aktuálně sněhu tolik, že v České republice, na Slovensku a ve velké části Rakouska se o tom může všem jenom zdát. V době příjezdu nepřetržitě sněžilo a sněžilo i v noci. Od rána jsme jezdili téměř výlučně v prašanu.

Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 6 - Ötztál

Po první části v Rakousku – Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 5 – Bad Gastein jsme se přesunuli do Ötztálských Alp s cílem užít si sněhu v Söldenu. Sněhu bylo dost už z dolní části Ötztálského údolí a v Söldenu se to jen potvrdilo.

Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 5 - Bad Gastein

Po absolvování Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 4 – kulturnaja programa jsme se s lyžemi a snowboardem přesunuli do Rakouska. Jako první oblast pro rozlyžování v Rakousku byla vybrána dolina Gastein. Počasí vyšlo výborně, jen sněhu bylo mimo sjezdovky poněkud méně než by se hodilo. To nám k vylyžování se nevadilo.

Něco málo fotek z vánoční Popovy Šapky v Makedonii 2013

Na konci roku 2013 jsme byli nad Tetovem v makedonském středisku Popova Šapka. Počasí i sněhové podmínky nám vyšly dokonale, jak se můžete přesvědčit na následujících fotografiích. Makedonii můžeme všem doporučit.

| Starší »
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org