TuleniPasy.cz

Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Od podzimu 2018 ve zvýšené míře lyžujeme nejenom na lyžích G3 a K2, ale nově také na švýcarských lyžích DOWN.

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2021 na Dvoračkách

Komise tradičního skialpinismu ČHS pořádá výroční Setkání skialpinistů 2021 na ukončení kalendářního roku 2021. Setkání se uskuteční na Horské boudě Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka nad Rokytnicí nad Jizerou v Krkonoších ve dnech 10.-12. 12. 2021. Setkání skialpinistů je určeno všem příznivcům pohybu ve sněhem pokrytých horách od České republiky až po Himaláje.

Skialpinistické sezóny 2019–2020 a 2020–2021 byly výrazně omezeny a zkráceny z důvodu téměř celosvětového omezení pohyby . Na Setkání skialpinistů tak letos nebudou větší a výraznější výlety v porovnání s minulými lety.

Splitboardové a skialpové terény na Sibiři
Splitboardové a skialpové terény na Sibiři

Denní program bude záviset na aktuálních sněhových podmínkách. Odpolední a večerní program se v obou dnech uskuteční v salónku na Štumpovce a v restauraci na Dvoračkách. V polovině prosince se v případě standardního průběhu zimní sezóny dá očekávat, že sníh bude od dolní stanice lanovky v Rokytnici nad Jizerou až po hřebeny Krkonoš. Při předchozím Setkání skialpinistů 2013 na Dvoračkách bylo sněhu dost.

#skimokids training on Möllltaler glacier od palic na Vimeo.

Od pátku do neděle se při Setkání skialpinistů bude probírat

 • současné vývojové trendy tradičního skialpinismu
 • nově bude podrobněji probírán dětský skialp #skimokids
 • novinky v oblasti lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimních horách
 • prezentace a filmy ze skialpinistických, freeridových a splitboardových aktivit jak za uplynulou zimní sezónu, tak z historie
 • představení málo navštěvovaných a nových oblastí pro zimní aktivity
 • shrnutí uplynulé i nástin následující zimní sezóny
 • v sobotu 11. prosince 2021 budou připraveny praktické workshopy věnované problematice zimního pohybu v horách (viz jejich přehled v přihlášce – uskuteční se ty, o které bude největší zájem mezi účastníky)
 • možnost domluvit skialpové výlety v Evropě i mimo ni pro nadcházející zimní sezónu
 • bohatá tombola výrobců a prodejců vybavení do zimních hor
 • Vaše příspěvky v rozsahu 5–20 minut jsou vítány, název promítání zašlete do 15. 11. 2021 společně s anotací (3–5 vět) a jednou až třemi ilustračními fotografiemi na jan.pala@horosvaz.cz nebo jan.pala@mountainski.cz.

Vrcholové foto na Sibiři na začátku prosince 2019
Vrcholové foto na Sibiři na začátku prosince 2019

Program – orientačně

Pátek 10. 12.

Příjezd a příchod, prezentace, ubytování a večeře. Ti, kdo ví, že přijedou až v pozdějších nočních hodinách, vynechají večeři už v přihlášce. Po 20 h zhodnocení uplynulé zimní sezóny, individuální konzultace a prezentace na poslední chvíli, které by se nevešly do sobotního programu. Následně volná zábava do 02:00 h.

Sobota 11. 12.

Snídaně, skialp, běžky nebo pěšky podle aktuálních (ne)sněhových podmínek. Pro zájemce i společné aktivity – různé workshopy. Přihlášení je možné v celkové přihlášce. Uskuteční se workshopy, o které bude největší zájem.

Odpoledne až večer (odhad do 23:00 h) prezentace a filmy se skialpovou, splitboardovou a freeridovou tématikou. Následně volná zábava do 02:00 h.

Neděle 12. 12.

Po snídani vyklizení pokojů 10 hod., při velkém zájmu možnost zopakování některých workshopů, výlet po hlavním krkonošském hřebenu, individuální lyžování a odjezd

Postupně doplňovaný Program Setkání skialpinistů 2021 Horská bouda Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka

Skimo powderland in the middle of April 2021 od palic na Vimeo.

Dostupnost

Horská bouda Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka je snadno dostupná na skialpech, běžkách nebo pěšky z Rokytnice nad Jizerou nebo z Dolních Míseček. Pozor, zelená turistická značka z Dolních Míseček traverzuje dolní částí Velké kotelní jámy a její použití může být za vyššího stupně lavinového nebezpečí omezené.

Parkování na placených parkovištích v lyžařském středisku Rokytnice nad Jizerou.

Skimo in Ötztal at the end of May od palic na Vimeo.

Ubytování a stravování

Horská bouda Dvoračky (1140 m) a horský hotel Štumpovka pokoje různé velikosti s možností ubytování s polopenzí. Ti, co v pátek dorazí v pozdějších hodinách, mají možnost první noci z pátku na sobotu mít ubytování se snídaní. Stejně jako při minulých Setkáních skialpiniístů je i letos možnost spatní ve spacáku, ale to je možné až po vyčerpání lůžkové kapacity horské boudy a hotelu! V případě ubytování s dětmi, uveďte v poznámce u přihlášky věk dítěte.
POZOR: Cena ubytování s polopenzí se liší podle data přihlášení a zaplacení! Čím později se přihlásíte a zaplatíte, tím to bude dražší.
Podrobně je to uvedeno v přihlášce! Je zaveden poplatek 200 Kč za účast na Setkání skialpinistů – páteční večerní program, sobotní workshopy, odpolední a večerní program.

Přihlášky ještě nejsou online!

Podobné články

Komentář

 1. Michael Beranek - 17. listopad 2021, 21:15 #

  Vážení
  je kupodivu, že necelé 4 týdny před udaným setkaním nefunguje přihláška. Jsou osoby, které musejí plánovat celkem dost dopředu a ty třeba už ten čas mají mezitím rozplánovaný jinak.
  Je to trochu atypické a tak se ptám: je to problém organizační, počítačový, webový anebo zcela jiný.

  S přátelským pozdravem Michael

 2. palic - 18. listopad 2021, 09:39 #

  [1] Vážený,

  přihlašování normálně funguje – poslední přihlášený byl v úterý 16.11.2021.

  Podrobné plánování od března 2020 není dost dobře možné díky „expertům“, kteří to tady vedou.

  Ať se daří,
  palic

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

 

Pravidla a možnosti formátování

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]
|
 

Hledání na webu

Co se chystá

Důležité

Významné výlety

Poslední odkazy

Poslední komentáře

Naše kopce na summitpost.org